úterý 21. září 2021 Matouš

Žena organizovala na sociální síti nelegální loterii. Od lidí vybrala přes 116 tisíc

Z neoprávněného provozování hazardní hry kriminalisté obvinili ženu z Českokrumlovska. Ta v letech 2018 a 2019 provozovala na sociální síti loterijní hru obecně známou jako „dipování“. Od více než dvou set lidí obviněná vybrala přes 116 tisíc korun.

Sedmačtyřicetiletá žena figurovala jako správkyně v uzavřené skupině na Facebooku, kam vypisovala jednotlivé hry o věcné ceny. U vkládaných obrázků výherních předmětů žena uváděla počet takzvaných dipů k zakoupení. Cena jednoho losu s číslem se odvíjela od hodnoty výhry – v rozmezí od 20 do 50 korun. „Platby za dipy obviněná požadovala zasílat nejčastěji na svůj bankovní účet. Po odkoupení všech čísel vylosovala výherce prostřednictvím online generátoru náhodných čísel. Vylosovanému výherci zaslala či osobně předala výhru,“ uvedla mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová.

Za provozování hazardní hry žena přijala přes 116 tisíc korun od více než dvou set hráčů a vydala výhry v nezjištěné hodnotě. Obviněná tak jednala neoprávněně, bez řádného povolení Ministerstva financí České republiky. Českokrumlovští kriminalisté ji stíhají na svobodě. V případě prokázání viny hrozí organizátorce nelegální loterie až tříleté vězení.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky hazard, krimi, sociální sítě, dipování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.