sobota 1. října 2022 Igor

Pátrací akce se šťastným koncem. Pohřešovaného muže hledal vrtulník i potápěči, mezitím se vrátil domů

Pátrací akci se šťastným koncem mají za sebou jihočeští policisté. Vše začalo v sobotu krátce před jednadvacátou hodinou, kdy se na linku 158 obrátila žena z Loun, která se obávala o život svého manžela. Důvodem byly jeho SMS zprávy, které manželce posílal. V nich naznačoval, že by si mohl ublížit. Severočeští policisté zjistili, že by měl být v kempu na Orlické přehradě, kam často jezdil na ryby. V tu chvíli se do akce zapojili policisté písečtí policisté. Celá pátrací akce po muži měla nakonec šťastné rozuzlení.

Policisté ještě v sobotu večer začali prohledávat okolí kempu Radava. Po krátké chvíli nalezli na skále nad vodou telefon, lahev od alkoholu a provaz s přivázaným kamenem.

„Do míst pod skálou tedy vyplula vodní záchranná služba s vybavením pro noční plavbu, všichni bohužel předpokládali, že nyní už hledají tělo utopeného muže. V Praze už se na vzlet připravoval i policejní vrtulník. Během noci policisté na souši, kolegové ve vrtulníku ani záchranáři na vodě pohřešovaného nenalezli. Ráno se do pátrací akce připojili i policejní potápěči, aby prohledali místo také pod vodou, ani potápěči během nedělního dopoledne nikoho nenalezli,“ dodala mluvčí policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

V tu chvíli policisté pracovali s řadou poznatků, kdo a kdy muže potkal. V terénu v ten moment byly desítky policistů i záchranářů. Zvrat přišel v neděli před čtvrtou hodinou odpolední, když jihočeským policistům volali kolegové z Loun, že se pohřešovaný muž vrátil domů živý a zdravý.

„Muž v sobotu večer popíjel na skále nad přehradou, posílal ženě zprávy a nakonec se rozhodl, že skočí do vody a doplaval až na druhý břeh, kam ho lákala hudba, kterou slyšel. Chtěl si ještě nechat zahrát píseň. Slyšel i vrtulník, který ho v tu dobu hledal. Muž však doplaval zpět, usnul v loďce u břehu, a když se v neděli probral, došel ke svému automobilu a odjel zpět na sever Čech,“ vysvětlil v doprovodu své manželky v neděli na policejní služebně. Jihočeští policisté tak mohli pátrání po muži ukončit.

Ohodnoť článek

Štítky Radava, Orlická přehrada, kemp, pátrání, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.