neděle 26. června 2022 Adriana

VIDEO: Řidič kamionu nebezpečně předjížděl. Incident natočila palubní kamera v policejním autě

Nebezpečného manévru se minulý týden dopustil řidič kamionu na jihu Čech. Na silnici předjížděl jiný nákladní vůz a ohrožoval sebe i ostatní, kteří v tu dobu projížděli úsekem mezi Velešínem a Krasejovkou na Českobudějovicku. Při události musel jeden z řidičů přibrzdit a sjet těsně ke krajnici. Vše natočila palubní kamera v policejním autě.

Událost se stala 10. května odpoledne na silnici I/3 mezi Velešínem a Krasejovkou. Řidič nákladního vozidla jel s návěsem a začal předjíždět jiný kamion. Muž tak ohrozil i ostatní účastníky silničního provozu, kteří museli zabrzdit či změnit směr jízdy. Na videu je vidět, jak jeden z řidičů sjel těsně ke krajnici. 

„Řidič při tomto manévru přejel vodorovné znamení – podélnou čáru souvislou - v místech zvlněného profilu velmi frekventované mezinárodní silnice, která spojuje krajskou metropoli s mikroregionem Kaplicko a hraničním přechodem do Rakouské spolkové republiky,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura

Místem v tu chvíli projížděla policejní hlídka a celý incident zachytila palubní kamera. Policisté poté řidiče zastavili v obci Krasejovka. 

„Přestupek byl zaslán k projednání na správní odbor Magistrátu města České Budějovice. Podobných incidentů řeší jihočeští dopravní policisté několik desítek v roce, některé končí vážnou dopravní nehodou s újmou na zdraví a majetku,“ dodal Bajcura. 

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky kamion, jižní čechy, policie, předjíždění, auto, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Michal Ficus

Takovej pán s klaďákem by neměl mít noty pět let. Tam šlo o život.

úterý, 17. května 2022, 05:07

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.