úterý 29. listopadu 2022 Zina

Slepičí pařáty, oškubané slepice a červené maso. Veterináři našli ve večerce sto kilo závadného zboží

Červené maso, mražené drůbeží maso, oškubané slepice, ale i spárky prasat nebo slepičí pařáty. To všechno našli veterináři ve večerce ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku. Téměř sto kilogramů závadného masa bylo schováno v uzamčeném zázemí prodejny. Majitel obchodu musí nechat všechno znehodnocené zboží zlikvidovat, navíc mu hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Kontrolu ve večerce ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku provedli veterináři společně s inspektory České inspekce životního prostředí na základě podnětu. Během akce jim asistovala jak státní, tak i městská policie. „Veterinární inspektoři odhalili v uzamčeném zázemí prodejny, označeném jako „soukromé prostory“ takřka 100 kilogramů zdravotně závadných živočišných produktů,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček


Zdroj: Státní veterinární správa

Podle něj se jednalo zejména o mražené červené maso, u kterého nešel určit původ, mražené drůbeží maso, několik celých oškubaných slepic. Našlo se ale i zboží, které není běžně určeno k lidské konzumaci. Šlo například o spárky prasat nebo slepičí pařáty. „Živočišné produkty byly bez jakékoliv identifikace, smyslově změněné – vysušené, často s námrazou. Prodejce k nim nedoložil žádné doklady o jejich původu,“ doplnil Vorlíček.

Veterináři všechny závadné produkty znehodnotili a nařídili jejich likvidaci. S chovatelem bude podle mluvčího zahájeno správní řízení o přestupku, ve kterém mu hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto SVS

Štítky státní veterinární správa, svs, kontrola, maso, Vyšší Brod, Českokrumlovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.