Počasí dnes-1 °C, zítra-1 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

Muž nabízel na internetu stavební práce. Z lidí vylákal přes 1,4 milionu korun

Až osm let vězení hrozí čtyřiačtyřicetiletému muži, který má na svědomí hned několik podvodů. Z nejméně dvou desítek lidí vylákal peníze za stavební práce, které ale ve většině případů nikdy nezrealizoval. Způsobená škoda přesáhla téměř milion a půl.

Případem se zabývají jindřichohradečtí kriminalisté, kteří v těchto dnech zahájili trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže. Ten měl na různých internetových portálech a sociálních sítích nabízet stavební práce. „Poškozeným osobám pak vystavoval zálohové faktury na provedení různých prací, které ale nikdy úplně nevykonal. S poškozenými poté nějaký čas komunikoval, ale pouze z důvodu oddálení realizace dohodnutých služeb," uvedla policejní mluvčí Věra Mžiková.

I přesto, že s některými pracemi začal nebo alespoň dodal objednaný materiál, vždy se podle policie jednalo o částečné splnění zakázky v neodpovídající hodnotě objednaného a zaplaceného zboží nebo služby. Podvést se mu takto podařilo nejméně 23 lidí. Způsobená škoda přesáhla 1 400 000 korun. 

„Obviněný je stíhán na svobodě, v případě odsouzení mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky krimi, policie, podvod, jindřichohradecko, jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.