Počasí dnes22 °C, zítra25 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

VIDEO: Po zběsilé honičce se řidič před policisty schoval v řece, s pátráním pomohl policejní pes i myslivec

Zběsilá noční honička aut zaměstnala 19. června jihočeské policisty. Ti pronásledovali splašeného řidiče přes několik obcí, dokud neopustil vozidlo a před policisty se neschoval. S pátráním nakonec pomohl policejní pes, který muže vypátral schovaného v řece Blanici.

Protivínští policisté zpozorovali ve středu 19. června po půl jedenácté večer u místní čerpací stanice podezřelé vozidlo značky Audi. Věděli, že vůz patří muži, který má vysloven zákaz řízení za dřívější prohřešky. Vyjeli proto automobil a jeho osádku zkontrolovat.

Řidič Audi však začal před hlídkou ujíždět po silnici I/20 směrem na Radčice a pokračoval dál na Strakonicko, odbočil na polní cestu až na louku a dál k poli. Tím jeho zběsilá jízda pouze začínala.

„U pole se musel otáčet, policejní hlídka se k němu přiblížila a dávala řidiči pokyn k zastavení, on ale opět dupl na plyn a ujížděl nebezpečně dál. Hlídka pronásledovala vůz do obce Lidmovice, kde projel na červenou úsek s jednosměrným provozem z důvodu prací na silnici. Pokračoval na Skočice a dál vysokou rychlostí do Pohorovic a Křtětic. Do pronásledování se zde připojili také vodňanští policisté. Stíhán dvěma policejními vozy vjel na polní cestu a po několika stovkách metrů se dostal až k řece Blanici, dál nemohl pokračovat. Vyskočil z auta a utekl do rákosí. Ve vozidle zůstali dva spolujezdci, muž a žena,“ popsala dramatickou honičku policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Do noční akce a pátrání po uprchlém řidiči se dle ní zapojili také policisté z Radomyšle a policejní psovod se služebním psem. „Zapojil se dokonce i zprvu trochu vyděšený myslivec, který zde byl na čekané,“ doplnila.

Policejní psovod byl po chvíli úspěšný, jeho pes muže vypátral, jak se schovává po krk potopený v řece. Pes řidiče „vyštěkal“, policisté zabahněného muže zadrželi a skončil v policejních poutech. Následovala eskorta na policejní služebnu. Šlo opravdu o podezřelého muže se zákazem řízení. K tíži mu bude také to, že se odmítl podrobit zkoušce na alkohol i testu na omamné a psychotropní látky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, automobilová honička, řeka, policejní pes, myslivec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Patrik Novotný

Takže další zákaz řízení a opět výsměch ostatním řidičům a policejní práci od soudců?

Středa, 26. června 2024, 21:58Odpovědět

VIDEO: Po zběsilé honičce se řidič před policisty schoval v řece, s pátráním pomohl policejní pes i myslivec  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.