Další úspěch v posledních dnech zaznamenali kriminalisté pohybující se drogové kriminalitě. Úspěšně ustanovili, vypátrali a zadrželi dalšího výrobce a dealera drog. Tomu teď hrozí vězení na dobu až pět let.
Pachatelem by se dle informací Policie měl stát muž středního věku, který přímo v krajském městě vyráběl a dále zadarmo, za úplatu či výměnou za léky, vhodné pro výrobu drog, distribuoval pervitin. Při domovní prohlídce pak kriminalisté zajistili i předměty, sloužící pro vlastní výrobu drogy. Muže tak obvinili z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Čeká jej soud, kde je ohrožen až trestní sazbou odnětím svobody na dobu až pěti let.
„Nejedná se o ojedinělý případ. Právě pervitin je drogou, která je mezi uživateli omamných a psychotropních látek stále více zneužívána." doplňuje mluvčí jihočeských policistů Miroslav Doubek.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám