čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Agresivní opilý muž mlátil hlavou do vozidla strážníků

Dne 1. ledna 2012 ve 13:19 hodin bylo na tísňovou linku městské policie přijato oznámení na opilého agresivního muže, který měl na náměstí Přemysla Otakara II. napadat kolemjdoucí. Z tohoto důvodu byla na místo vyslána hlídka strážníků, která zde nalezla muže s krvácející ránou na čele.

Tohoto muže označily ostatní osoby za agresora, který je měl napadnout. Strážníci proto muže vyzvali, aby předložil potřebné doklady a podal k celému incidentu své vysvětlení. Muž však začal strážníkům pouze nadávat, proto byl opětovně vyzván, aby se uklidnil a za účelem přesvědčení se, zdali u sebe nemá zbraň, následně postaven před služební vozidlo.

Muž, který stál z boku vozidla na stráně u spolujezdce s rukama na kapotě vozu, však z ničeho nic začal mlátit hlavou do střechy vozu tak silně, až ji promáčkl.

Jelikož muž nereagoval na výzvy, aby se zklidnil a svého chování, kterým ohrožoval sebe i majetek, zanechal, musel být hlídkou sveden na zem, kde mu byla nasazena služební pouta. Následně byla na místo přivolána rychlá záchranná služba.

Jelikož napadený pár, muž se ženou, lékařské ošetření odmítli, bylo nezbytné ošetření poskytnuto pouze útočníkovi, který se rozhodl, že když už nic jiného, tak alespoň hlavou rozbije služební vozidlo strážníků. Tento 47letý muž byl následně za asistence strážníků převezen sanitním vozem do nemocnice, ze které putoval na záchytnou stanici, aby se zde ze svého alkoholového opojení vyspal.

Celý případ napadení byl předán Policii České republiky.

Napsal Mgr. Václav Sup, Městská policie České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.