pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Dejte si pozor na lapky, kapesní zloděj opět řádil v MHD

Tento týden o sobě znovu dal v Budějcích vědět kapsář. Českobudějovické policisty o tom informoval občan, který byl během jízdy v MHD okraden.

„Krátce po sedmé hodině ranní  cestoval devatenáctiletý muž spojem linky číslo 3 ze zastávky Vysokoškolské koleje do zastávky Nádraží. V kapse batohu měl uložený mobilní telefon, ale když z trolejbusu vystoupil, zjistil, že mu mobilní telefon v hodnotě čtyř tisíc korun chybí,“ sdělila Budějcké Drbně Regina Tupá, mluvčí Policie ČR.

Případ policisté kvalifikovali jako přečin krádeže a po možném pachateli intenzivně pátrají. Zároveň opětovně apelují na všechny občany, aby si své věci dobře střežili a měli je neustále na očích!

„Obzvláště pak během jízdy v prostředcích městské hromadné dopravy, které díky vyšší kumulaci lidí kapsáři vyhledávají. Rizikový je nástup nebo výstup z dopravního prostředku, kdy se tlačenice vytváří zákonitě. Někteří kapsáři se snaží tlačenice uměle vytvářet, proto pracují ve větším počtu lidí,“ popsala Tupá.

Typická je i další situace, při které někteří členové skupiny upoutají pozornost drobným sporem či hádkou, a další část skupiny pak nic netušící cestující, jejichž pozornost je upřena na hádku, okradou.

„Proto lze doporučit přidržování kabelky či tašky, zabráníte tak jejich otevření nebo vytržení. Někteří pachatelé neváhají rozříznout dno nebo postranní část kabelky, aby ji mohli rychle vyprázdnit. Batoh si raději sundejte nebo přendejte dopředu. Ponecháním peněženky či mobilního telefonu vzadu, kde věci nemáte pod kontrolou, jen zbytečně nahráváte zlodějům,“ varuje mluvčí.

Pokud jste byli i vy svědky kapesní krádeže, neváhejte kontaktovat policii se svým svědectvím.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.