sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Jakuba hledají skoro týden. Nikdo ho ale neviděl

Zoufalá rodina od minulého víkendu marně čeká, až devětadvacetiletý Jakub Zeman z Písku přijde domů. Jeho zmizení je opředené záhadou. Nikdo totiž neví, co se vlastně v noci ze soboty na neděli stalo. Naposledy jej viděl jeho tatínek kolem druhé hodiny ranní u Kamenného mostu.

Právě tam se oba po společné návštěvě restaurace rozloučili a rozešli. Jakub byl naposledy zachycen kamerovým systémem přibližně ve tři hodiny o několik set metrů dál u Platana, tedy vedle Nového mostu.

Podle písecké policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové měl mladý muž u sebe finanční hotovost ve výši maximálně 200 Kč a mobilní telefon, ten je však od neděle nedostupný. A lokalizován byl právě v místech, kde se ztratila Jakubova stopa.

„Ten večer říkal servírce, že má všeho dost,“ napsal jeho bratr na svém facebookovém profilu. Ve zprávách FTV Prima poté zaspekuloval, že Jakub mohl spadnout do řeky, kde protékalo hodně vody.

„Já se obávám, že se šel třeba podívat, jak je dravá řeka... třeba blbou náhodou přepadl, protože měl lakýrky,“ uvedl v televizní relaci zoufalý Matěj Zeman. Koryto Otavy ve čtvrtek prohledali potápěči, nic ale nenašli.

Jakub Zeman, po němž bylo v neděli 11. ledna 2015 vyhlášeno celostátní pátrání, je přibližně 185 centimetrů vysoký, silnější postavy, má zelené oči a kratší hnědé vlasy. Na sobě měl tmavé modré džíny, lakýrky, černý kabát a černo-bílou šálu. Na levém předloktí má tetování.

Rodina vyvěsila po celém Písku letáky s informací, že se Jakub ztratil. Je na nich telefonní číslo 731 149 384. Pokud máte o pohřešovaném jakékoliv zprávy, ozvat se můžete i policistům na linku 158.

Štítky pohřešování, pátrání, Jakub Zeman, Písek, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.