Počasí dnes-5 °C, zítra1 °C
Pondělí 4. prosince 2023  |  Svátek má Barbora
Bez reklam

Kam vyrazit na beachvolejbal?

České Budějovice - Volejbalisté už se přesunuli z uzavřených hal pod širé nebe. Někteří zamířili na antukové kurty, jiní na písečné. V Českých Budějovicích nemají příznivci plážového volejbalu možnost hrát v nafukovacích halách jako v Praze, Brně nebo Ostravě, a tak si musejí vždy počkat na začátek května, než se udělá pěkné počasí.

O to větší je pak chuť zahrát si „bíč“. Nejen volejbalistům je určena tato letní varianta volejbalu, beachvolejbal hrají téměř všichni.

V jihočeské metropoli se dá vyrazit do Beach Areálu ke sportovní hale, do Rožnova na Meteor, na SKP, nebo o kousek dál na Hlubokou. Všechny leží na břehu řeky Vltavy.

Beach Areál je největší
Beach Areál, který leží jen pár kroků od sportovní haly, kde nedávno volejbalisté českobudějovického Jihostroje vyhráli titul, je největší. Hrát se dá na čtyřech kurtech. Provozovatelem je 1. Beach club Č. Budějovice, který čítá zhruba 300 členů od nejmenších žáčků po zkušené veterány.

Navíc je každý rok pořadatelem beachvolejbalové extraligy, nejednou se sem sjela česká ženská či mužská špička  tohoto sportu. I letos hostí Český pohár mužů (20.8.) a Samsung Cup juniorů (25.6.).  I pro jihočeské volejbalisty se také jako každý rok rozběhly soutěže. Muži, ženy i mixy hrají každý týden o body do žebříčku a celkového vítěze série Budvar Beach Cupu. „V pondělí od pěti hodin hrají turnaje mixy, ve středu muži a ve čtvrtek ženy,“ říká správce areálu Jan Kanea.
Hostí také dva ze tří  turnajů Regionálního mistrovství ČR, ze kterých postoupí vítězné dvojice na celorepublikový finálový  turnaj (hraje se v červenci ve Slavkově u Brna). Třetí turnaj pořádá B.B. Beach Aréna v Hluboké nad Vltavou.

Nejen beachvolejbal se ale hraje na kurtech 1.BCCB. Chystá se také  kvalifikace na mistrovství České republiky v beachtenisu či turnaje v beachsocceru, tedy fotbalu na písku. „A letos bychom chtěli uspořádat první Salsa párty. Máme za sebou úspěšný Salsa ples ve Slavii, teď jen přesuneme akci na písek,“ usmívá se Kanea.
Cena za pronájem kurtu je 200 Kč/hodinu, studenti do 15 hodin platí 100 Kč. Otevřeno je od 8 do 22 hodin.  WC a sprchy  pro návštěvníky areálu jsou ve sportovní hale. „A o degustátorské blaho našich návštěvníků se starají členové klubu v místním kiosku,“ dodává Kanea. Více informací na www.beachareal.cz

B.B. Beach Areál Hluboká nad Vltavou
Třemi kurty se pyšní hlubocký Sokol v podzámčí. Je tedy druhý největší v okolí Budějovic. I zde se hrají turnaje. 4.-5. června se zde koná dvoudenní turnaj Regionálního mistrovství ČR pro kategorie muži, ženy, junioři, juniorky a mixy.
Každé pondělí se zde hraje turnaj smíšených dvojic podobně jako u sportovní haly. Na Hluboké se také konají oba letošní turnaje krajského přeboru žáků a žákyň. První kolo se odehraje v neděli 29. května a druhé ve středu 1. června na "Den dětí". Hoši a dívky narozené 1.1.1995 a mladší mají možnost postoupit do republikového finále, které se uskuteční v Praze  na Strahově  od 30. června.

Cena za pronájem hřiště je 160 Kč/hodinu. V ceně je zapůjčení míčů, využití sprchy a šatny v zázemí sportovního areálu. Více na www.beach.sport-hluboka.cz

Nejlevnější je Meteor
Na rožnovském Meťáku je kurt s jemným pískem jen jeden, leží mezi sedmi antukovými kurty. Je využívám veřejností od rána do večera  a pronájem hřiště na jednu hodinu stojí 120 Kč. „Někteří lidé už si dopředu zamluvili kurty, takže třeba čtvrtky a úterky jsou odpoledne od pěti hodin obsazené,“ informuje správce areálu Jiří Zita, bývalý reprezentační smečař, jenž hrával volejbal i v italské lize.  Turnaje se zde nepořádají, na jednom pískovišti se těžko budou organizovat větší akce. V blízkosti kurtu je i bufet a hospoda, sprchy i WC. 

SKP
Dva kurty na plážový volejbal jsou i v areálu Sportovního klubu policie v Kubatově ulici. Jsou vedle nafukovací haly a fotbalového hřiště a jejich pronájem stojí 220 Kč na hodinu. Sprchy i WC jsou samozřejmostí, hospůdka je otevřena ve všední den od 15 hodin, dopoledne je tedy dobré vzít si své občerstvení. Otevřeno je od 9 do 20 hodin. Turnaj se zde koná jen jeden, a to mistrovství ČR policistů (26. srpna). Info na www.skpcb.cz

Autor: CardaR

Štítky plážový volejbal, VK Jihostroj České Budějovice, volejbalista, Praha, Volejbal Brno, sportovní hala, Ostrava, Hluboká nad Vltavou, Česko, Pražská konzervatoř

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Libor Matoušek

Škoda Olmy a Garáže, tam byla pohoda a vymazlená orošená odměna na dosah :-). No a jinak celkem bída s hřištěma na bíííč...

Pondělí, 30. května 2011, 22:59Odpovědět

Kam vyrazit na beachvolejbal?  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.