Počasí dnes24 °C, zítra19 °C
Pátek 29. září 2023  |  Svátek má Michal
Bez reklam

Kauza Jižní spojka – Zachraňte Malák, petice

Budějcká Drbna pro vás sleduje a průběžně informuje o aktuálním dění v kauze tzv. Jižní spojky – projektu, který plánuje vytvoření tzv. obchvatu – spojnice mezi Rožnovem a Mladým.Trasa by měla vést také přes oblíbenou příměstskou rekreační zonu u Velkého a Malého jezu. Proti tomuto řešení se zvedla vlna nesouhlasu a aktivních protestů. Jedním z velmi aktivních protestů je iniciace petice Zachraňte Malák, jejíž plné znění uveřejňujeme:

Vážení spoluobčané,

oslovujeme Vás jako iniciátoři akce:
 
NECHCEME SILNICI NAPŘÍČ MALÝM A VELKÝM JEZEM.
 
V počátcích svého snažení jsme byli skromní; pro to, aby naše námitka musela být brána v potaz, bylo potřeba alespoň 200 podpisů. Nakonec se podařilo během 2 týdnů získat 2 500 podpisů. 1/5 podpisů přitom byla od obyvatel i jiných částí města, než jenom těch, kterým by nová silnice přivedla auta pod okna. Také to je důkazem, že o rekreační území v prostoru řeky Malše „Budějčákům“ skutečně jde. Děkujeme Vám všem, kteří jste se uvedením svého jména, adresy a podpisem angažovali.
 
Následně dne 13.6.2011 proběhlo na radnici veřejné projednání, kde námitky prezentovali zástupci veřejnosti Tomáš Mráz a Jiří Straka a své připomínky vznesli další občané. Účast občanů na jednání byla veliká, jejich hlas jednoznačný. V reakci na nesouhlas občanů se pro hledání jiné trasy silnice vyslovili také pan primátor a někteří přítomní zastupitelé. Děkujeme Vám všem, kteří jste se osobně veřejného jednání zúčastnili. 
 
První „střetnutí“ je tedy za námi. V září by se mělo konat zasedání městského zastupitelstva, které by v této věci mělo dále rozhodovat. Chceme-li věc zdárně dotáhnout do konce, musíme ve svém snažení pokračovat. Iniciujeme tedy tuto petici:  „Nechceme silnici napříč Malým a Velkým jezem“:
František Stráský.
 
Petice zastupitelstvu města České Budějovice
My, níže podepsaní občané Českých Budějovic, považujeme dopravní řešení již schváleného ÚPnM v oblasti jihozápadního polookruhu za špatné. Navržená změna ÚPnM toto řešení ještě zhoršuje. Proto s ní zásadně nesouhlasíme a žádáme její zamítnutí. Nesouhlasíme se záměrem vedení silnice napříč územím Malý a Velký jez na řece Malši. Žádáme, aby byla hledána trasa dopravního propojení mimo toto území a po náležité občanské diskusi zapracována do platného územního plánu
města České Budějovice. 

Petiční výbor:
Lukášová Romana, Plzeňská 20, 370 04 České Budějovice
Mráz Tomáš Ing., Karla Buriana 1288/3, 370 01 České Budějovice
Nečas František Ing., Roudenská 13, 370 01 České Budějovice
Stráský František Ing., Plavská 1980/11, 370 01 České Budějovice
Závorová Yvona MUDr., Karla Šafáře 848/42, sidliště Šumava, 370 05 České Budějovice

Štítky Jižní spojka, petice, České Budějovice, silnice, Rožnov, Malše, Karel Burian, Jiří Straka, Karel Šafář, Tomáš Mráz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Kauza Jižní spojka – Zachraňte Malák, petice  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.