neděle 2. října 2022 Olívie / Oliver

Kauza Jižní spojka – Zachraňte Malák, petice

Budějcká Drbna pro vás sleduje a průběžně informuje o aktuálním dění v kauze tzv. Jižní spojky – projektu, který plánuje vytvoření tzv. obchvatu – spojnice mezi Rožnovem a Mladým.Trasa by měla vést také přes oblíbenou příměstskou rekreační zonu u Velkého a Malého jezu. Proti tomuto řešení se zvedla vlna nesouhlasu a aktivních protestů. Jedním z velmi aktivních protestů je iniciace petice Zachraňte Malák, jejíž plné znění uveřejňujeme:

Vážení spoluobčané,

oslovujeme Vás jako iniciátoři akce:
 
NECHCEME SILNICI NAPŘÍČ MALÝM A VELKÝM JEZEM.
 
V počátcích svého snažení jsme byli skromní; pro to, aby naše námitka musela být brána v potaz, bylo potřeba alespoň 200 podpisů. Nakonec se podařilo během 2 týdnů získat 2 500 podpisů. 1/5 podpisů přitom byla od obyvatel i jiných částí města, než jenom těch, kterým by nová silnice přivedla auta pod okna. Také to je důkazem, že o rekreační území v prostoru řeky Malše „Budějčákům“ skutečně jde. Děkujeme Vám všem, kteří jste se uvedením svého jména, adresy a podpisem angažovali.
 
Následně dne 13.6.2011 proběhlo na radnici veřejné projednání, kde námitky prezentovali zástupci veřejnosti Tomáš Mráz a Jiří Straka a své připomínky vznesli další občané. Účast občanů na jednání byla veliká, jejich hlas jednoznačný. V reakci na nesouhlas občanů se pro hledání jiné trasy silnice vyslovili také pan primátor a někteří přítomní zastupitelé. Děkujeme Vám všem, kteří jste se osobně veřejného jednání zúčastnili. 
 
První „střetnutí“ je tedy za námi. V září by se mělo konat zasedání městského zastupitelstva, které by v této věci mělo dále rozhodovat. Chceme-li věc zdárně dotáhnout do konce, musíme ve svém snažení pokračovat. Iniciujeme tedy tuto petici:  „Nechceme silnici napříč Malým a Velkým jezem“:
František Stráský.
 
Petice zastupitelstvu města České Budějovice
My, níže podepsaní občané Českých Budějovic, považujeme dopravní řešení již schváleného ÚPnM v oblasti jihozápadního polookruhu za špatné. Navržená změna ÚPnM toto řešení ještě zhoršuje. Proto s ní zásadně nesouhlasíme a žádáme její zamítnutí. Nesouhlasíme se záměrem vedení silnice napříč územím Malý a Velký jez na řece Malši. Žádáme, aby byla hledána trasa dopravního propojení mimo toto území a po náležité občanské diskusi zapracována do platného územního plánu
města České Budějovice. 

Petiční výbor:
Lukášová Romana, Plzeňská 20, 370 04 České Budějovice
Mráz Tomáš Ing., Karla Buriana 1288/3, 370 01 České Budějovice
Nečas František Ing., Roudenská 13, 370 01 České Budějovice
Stráský František Ing., Plavská 1980/11, 370 01 České Budějovice
Závorová Yvona MUDr., Karla Šafáře 848/42, sidliště Šumava, 370 05 České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.