středa 22. září 2021 Darina

Komu otvírá své dveře RRC Hluboká?

"Fakt skvělý místo, nikde jinde si tak neodpočinu a neshodím stres, ještě, že tady něco takového konečně máme!“ „ No jo, to je luxus jen pro bohatý, kdepak, to není pro nás, normální lidi“.

Budějcká Drbna má nejen oči, ale i uši všude a tak nemohla nezaslechnout docela protichůdné názory, které mají společného jmenovatele – Relaxační a regenerační centrum Hluboká. Projekt, který je od začátku své existence přijímán mnohoznačně – od pochvalného nadšení a uznání až po zamítavý despekt. „Erercéčko“ je sice v Hluboké nad Vltavou, ale mluví o něm stále více Budějčáků...a tak se do něj vydala i Budějcká Drbna.

Relaxační a regenerační centrum Hluboká od jeho otevření v červenci 2010 provází odium luxusního zařízení jen pro vyvolené. Luxus je zřejmý hned při vstupu do foyer, které překvapí velkorysostí prostoru. Recepce, Lobby bar a otevřený prostor, z kterého se, podle nápisů na dveřích, vchází do dalších částí RRC. Design interiérů efektní bílými, béžovými a hnědými tóny podlah a vybavení, lesklé plochy. Klid a tlumená atmosféra. Z restaurace vychází skupina mužů v oblecích, z hotelového výtahu vyjde dvojice v bílých županech a jak z útržků rozhovoru u recepce pochopíme, míří do bazénu.Paní s úsměvem říká, že si chce ještě plavání užít, po zítřejší operaci se hned tak koupat v bazénu nebude.

Koupeme se taky – v rozpacích: operace?? V relaxačním centru? Záchranným kruhem je nám pohled na informační panel – RRC Clinic – plastická chirurgie, dermatologie, kardiologie, ortopedie.

Zjištěná souvislost nám smete ze stolu předem připravené otázky a generální ředitelce RRC Lence Havlové, která nás přišla přivítat, položíme otázku zcela nepřipravenou:

„Služby RRC určuje už název, jste zařízením pro relaxaci, regeneraci...ale vy tu dokonce i operujete a léčíte?“

Lenka Havlová ( s úsměvem) : „Samozřejmě, léčíme tu stres a únavu a zhoršenou kondici a v restauraci léčíme třeba hlad a žízeň, to je naše „léčebná“ péče v RRC Hluboká. A v partnerské RRC Clinic, která v našem komplexu sídlí, zase poskytují skutečnou léčebnou péči v oblasti plastické chirurgie, estetické a korektivní dermatologie, kardiologie a ortopedie.Celkově je to vše spojeno a propojeno tak, abychom poskytovali komplexní služby pro odpočinek, zdraví a krásu.“

To zní skoro jako reklamní slogan!

„Možná to tak i zní, ale naše služby jsou skutečně takové a jinak to říct nelze, navíc je třeba doplnit, že naším posláním je poskytovat nejen komplexní, ale především komfortní služby.“

A díky tomu má RRC image zařízení, které je vysoce luxusní a není pro tzv. „normální“ lidi. Je to skutečně tak?

„RRC opravdu nabízí luxus – jak svým prostředím, tak především svými službami. Perfektní servis, individuální přístup ke každému klientovi, maximální důraz na splnění jeho přání. Vše v nejvyšší kvalitě, věnujeme pečlivou pozornost každému detailu.Kdykoliv k nám klient přijde, musí najít vše, co očekává a chce mít k dispozici – posilovací stroje nebo cvičební sály ve fitness, bazén, vířivku a sauny ve wellness, tým masérů v balneo centru,  kvalitní jídlo v restauraci..Nemá smysl, abych vyjmenovala jednotlivé služby, zvu vás na prohlídku RRC, při které si asi uděláte nejlepší představu.“

Pozvání Lenky Havlové přijímáme.Prohlídka začíná v restauraci RRC: Stejný dojem jako ve vstupním foyer – velkorysý prostor, lesklé plochy, kultivovaný design.Lenka Havlová přibližuje filozofii restaurace: „V naší nabídce jsou speciality, které vychází z mezinárodní kuchyně a současných trendů, všechny pokrmy jsou připravovány z čerstvých, kvalitních surovin. Menu je sestaveno tak, aby v něm hosté našli jak jídla tradiční, známá, tak zcela nové speciality, které jim poskytnou nové zážitky. A to nejen zážitky výhradně kulinářské, ale i nové zážitky ve smyslu atmosféry, přístupu k hostům – v současné době jsme například pro naše hosty připravili tématické akce – Nedělní brunche, které pořádáme každou první neděli v měsíci a jejich filozofií, hlavní myšlenkou, je vytvoření příjemného času pro společné stolování s rodinou, přáteli, nedělní siesta, která se odehrává v klidu, v pohodě, ve znamení dobrého jídla a pití“

Při vycházení z restaurace míjíme schodiště a výtah, které podle informační tabulky vedou do hotelu.Lenka Havlová omluvně konstatuje, že hotelovou část nám ukázat nemůže, protože ve všech pokojích bydlí hosté a ty by náš vpád samozřejmě rušil.

Stručně informuje o zázemí hotelu, 36 dvoulůžkových pokojů s vybavením a servisem, které odpovídají 5-ti hvězdičkovému statutu. Prioritou je naprostá diskrétnost a respekt k soukromí a individuálním přáním hostů. Hosté hotelu mají k dispozici rozsáhlé wellness a fitness centrum, do kterého v doprovodu Lenky Havlové míříme i my.

Za prostornými šatnami nás čeká wellness část s bazénem, vířivkami, saunami, odpočívárnami.Všechno potvrzuje image, kterou je RRC vyhlášené. Potvrzuje to i fakt, že RRC je skutečně jen pro velmi solventní klienty? „Normálním“ lidem nedostupné?

Lenka Havlová reaguje na naši otázku: „ Jaká je definice tzv. „normálních“ lidí? Na základě čeho vzniká tato ničím nepodložená selekce??„Naši hosté, klienti, jsou všichni normální...RRC má samozřejmě určitou nadstandardní úroveň a luxus je jeho synonymem, to ano. Ale naše poslání nebo smysl existence RRC není určen ani tak solventností klientů jako spíš jejich životním stylem, tím, co preferují, co jim připadá důležité. Jsme tu pro relaxaci, odpočinek, klienti u nás najdou komplexní služby a to samozřejmě má svou cenu, je to určitou investicí."

Záleží na rozhodnutí každého, chce-li investovat do svého zdraví,do odpočinku, krásy, do určité jistoty, že najde vždy perfektní služby a podmínky. Domnívám se, že nabízíme tak široké spektrum možností a služeb a to v cenových relacích, že nedostupní určitě nejsme.Jeden příklad za všechny – nabízíme například možnost vstupu do wellness a fitness části, tzv. Off peak, který stojí 340 korun a  klient má v jeho rámci možnost využít v době od 11 do 16 hodin bazén, vířivky, saunový svět s několika typy saun, Kneippovými lázněmi a odpočívárnou a také fitness centrum s Kardio zonou. Nechávám na vašem posouzení, je- li tato nabídka za uvedenou částku nedostupná. A byste měli představu, o čem mluvím, půjdeme se do fitness centra podívat.“

Následujeme Lenku Havlovou do fitness centra. Má zajímavý kruhový půdorys, který si v první chvíli neuvědomíme, protože pozornost od něj odpoutávají steppery a  posilovací stroje. Dva sály, kde probíhají lekce a tréninky spinningu, bosu, pilates, power jogy, bar s energetickými drinky.

Naše rozhlížení Lenka Havlová komentuje: „Takže vše, co vidíte, mají klienti i v rámci zmíněného Off peak vstupu k dispozici. A pochopitelně i všichni ostatní klienti, někteří využívají zvýhodněných vstupů v rámci členství v klubu RRC. A je typické, že se ptáte hlavně na dostupnost našich služeb, ale už ne tolik na služby jako takové. Kdybyste se ptali na to, v čem je hlavní podstata naší výjimečnosti, tak bych vám mohla třeba říci, že jako jediní v jižních Čechách nabízíme tzv. kryoterapii, tedy rehabilitačně-léčebnou metodu v kryokomoře. Metoda, založená na kontrolovaném krátkodobém pobytu v extrémním chladu – 160° účinně pomáhá při onemocnění kloubů, dermatologických problémech, stimuluje organismus, metabolismus... O kryoterapii je v současné době velký zájem, stejně jako o služby našeho balneo provozu, kam vás teď pozvu...“.

Balneo provoz. Zvláštní, sugestivně tlumená atmosféra.Kruhový půdorys vstupního prostoru, stejná přírodní barevnost – béžová, smetanová, hnědá – jako ve všech ostatních částech RRC. A vůně, které vychází z několika přivřených dvěří, za kterými jsou vany, vířivky, masérská lůžka. Komfortní, jak jinak. A komfortní je i nabídka koupelí, masáží, lymfodrenáží, procedur, rituálů.

O jejich účincích se krátce zapovídáme s Jiřím Boubalem, vedoucím balneo provozu a jen neradi zajímavé vyprávění o účincích masáží opouštíme, protože nás čeká ještě návštěva RRC Clinic, která je pro RRC Hluboká partnerským subjektem, a jak už zaznělo v úvodu našeho setkání, poskytuje léčebnou péči. Při vstupu do RRC Clinic už nás nepřekvapí ani oválný půdorys recepce a čekárny, ani stylově efektní interiéry. Překvapí nás ale rozsah metod, zákroků a výkonů, které jednotlivá oddělení RRC Clinic nabízí. O nich nás informuje primář MUDr.Vladimír Mařík, odborník v oblasti plastické chirurgie a předseda představenstva RRC Clinic a.s.

MUDr.Vladimír Mařík: „RRC Clinic v současné době poskytuje preventivní, diagnostickou, léčebnou i operační péči v odděleních korektivní a estetické dermatologie, kardiologie, ortopedie a plastické chirurgie. Naši klienti mají k dispozici ambulantní ordinace, v oddělení dermatologie laserové centrum  a v oddělení plastické chirurgie operační sál, pooperační JIP, hospitalizační pokoje. Kardiologie RRC Clinic garantuje nejen prevenci, diagnostiku a léčbu, ale také je u ní přímá návaznost na specializované pobyty, zaměřené především na diagnostickou a rekonvalescenční péči u kardiovaskulárních nemocí.“

Lenka Havlová informace doplňuje: „Otevřením RRC Clinic se vlastně naplnila primární myšlenka, která na začátku tohoto projektu byla, to znamená vytvořit místo, kde budou k dispozici skutečně komplexní služby v rozsahu, který, jak dnes víme, je nejen v regionu výjimečný. Děláme pro naše hosty – všechny hosty – maximum a vítáme s potěšením všechny, kteří k nám přichází kvůli přátelské atmosféře, službám a jistotě, že zde vždy najdou splnění svých představ a nároků. A upřímně, myslím si, že pokud má někdo o tom, pro koho je RRC Hluboká určeno, nějaké pochybnosti, měl by k nám zavítat a přesvědčit se, jaká je skutečnost. Naše dveře jsou otevřeny všem....“.

Naše návštěva RRC Hluboká končí tam, kde začala, ve foyer, ve kterém stylizovaná fontána ve tvaru srdce přelévá v pravidelných intervalech vodu a symbolizuje tak srdeční akci.Možná je v té symbolice skryto víc, než je na první pohled zřejmé – a možná je to hodně dobrý důvod se do RRC Hluboká brzy vrátit...

Napsala Anna Danielová a askew x

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.