pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Krvavá potyčka dvou mužů nakonec skončila smírem

V pondělí 16. ledna dvacet minut po třetí hodině odpolední bylo na operační středisko Městské policie České Budějovice oznámeno, že před vchodem do jednoho z domů v Dukelské ulici dochází ke vzájemnému napadání několika osob, při kterém byly poškozeny i vstupní dveře do objektu.

Z tohoto důvodu byly na místo vyslány i hlídky městské policie, které i přesto, že přijely do jedné minuty od nahlášení, nikoho před domem nezastihly. Ze vchodu však vyšel mladík, který když viděl sjíždějící se vozy strážníků, raději dobrovolně vyšel ven a pozval je dovnitř, kde seděl další muž, který silně krvácel v obličeji.

Při podání vysvětlení muž strážníkům sdělil, že se nepohodl se svým známým, který je závislý na marihuaně, bere lékařskou náhražku, kterou však již přes týden nemá dostupnou, a proto zcela nekontroluje své chování. Při hádce a následné potyčce, která mezi muži vznikla, do sebe začali oba nejprve vzájemně strkat, až rozbili skleněnou výplň dveří.

Celý konflikt navíc skončil i několika ranami pěstí, které jeden z mužů odnesl krvavým zraněním v obličeji a poraněním nosu. Zraněný však uvedl, že se kolega pouze bránil jeho agresi, a že oba svého činu litují a vzájemné napadení oznamovat ani dále řešit nechtějí.

Výpověď obou mužů potvrdil i náhodný přihlížející, a proto byla k poraněnému přivolána i Rychlá záchranná služba, která ho převezla za asistence strážníků k ošetření do nemocnice. Na místo události se posléze dostavila i majitelka poškozených dveří, která vzhledem k zanedbatelné škodě rovněž nechtěla situaci nikterak řešit a oznamovat.

Napsal Václav Sup, Městská policie České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.