Šest nehod motocyklistů zaznamenali během dnešního dne jihočeští policisté. Ty nejvážnější se staly mezi Milevskem a Veselíčkem a večer v Prachaticích, kde řidič motorky po nárazu do osobáku. Další dvě havárie mezi osobními auty a motocykly se staly odpoledne na Budějcku.
Při nehodě na Písecku u obce Okrouhlá, která se stala ve 14 hodin, byly zraněny dvě ženy ve věku 60 a 30 let. Mladší z nich byla transportována letecky s vážnými poraněními do traumacentra budějcké nemocnice.
„Třicetiletý motocyklista najel do cyklistek, které vedly kola, v lesním úseku se spoustou zatáček,“ uvedl mluvčí Policie ČR Milan Bajcura s tím, že řidič motorky značky Yamaha utrpěl středně těžké zranění ruky.
Kolem půl třetí odpoledne pak na kruhovém objezdu na Okružní ulici v Českých Budějovicích havaroval další motorkář, kolem 16. hodiny v Plané u Budějc zase skončil motocykl pod autem. Na druhém místě se dlouho tvořily kolony.
„V obou případech utrpěli motocyklisté lehká zranění. Jeden z účastníků nehody u Stecherova mlýna je Francouz, takže se čekalo na tlumočníka,“ dodal před půl pátou mluvčí Bajcura.
Během jedné hodiny, konkrétně mezi čtvrtou a pátou odpolední, řešili další dvě nehody policisté z Územního odboru Český Krumlov. Jeden motorkář se srazil s osobním autem u Rožmberku nad Vltavou vedle kempu U Tří veverek, další motocykl narazil u Loučovic do karavanu. „Tady došlo k vážnému zranění, na místě zasahoval vrtulník letecké zdravotnické služby,“ upřesnil Milan Bajcura.
Ta nejvážnější nehoda dnešního dne se stala kolem osmé hodiny večer v Prachaticích na křižovatce ulic Pivovarská a Italská, kde po nárazu do auta motorkář zemřel. „Silnice je uzavřena, dopravu policisté odklání po Husinecké ulici,“ řekl Budějcké Drbně dnes večer policejní mluvčí.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.