Počasí dnes31 °C, zítra26 °C
Pondělí 15. července 2024  |  Svátek má Jindřich
Bez reklam

Nebezpečnou jízdu opilé řidičky ukončili českobudějovičtí dopravní policisté

Nebezpečnou jízdu 49leté ženy z Českobudějovicka naštěstí ukončili včera, krátce před třetí hodinou ranní, v Hlincohorské ulici v obci Rudolfov, českobudějovičtí dopravní policisté. Provedená dechová zkouška prokázala u řidičky bezmála 1,5 promile alkoholu v dechu! Nezodpovědná řidička tak ohrožovala nejenom život svůj, ale především ostatních účastníků v silničním provozu! Policisté 49leté ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Na policejní služebně si poté riskující řidička vyslechla podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento delikt, v případě prokázání viny, hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo trest zákazu činnosti.

Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má i výrazný vliv na periferní vidění řidiče. Zorné pole řidiče se se zvyšujícími se promile, případně rychlostí, snižuje a řidič je schopný čím dál tím méně vnímat prostor před sebou. Jestliže střízlivý řidič je schopen vnímat celý prostor, řidič s 0,8 promile v krvi již necelé ¾ prostoru a řidič s 1,8 promile v krvi již necelou třetinu!

Riziko úmrtí za volantem je pro řidiče s alkoholem v krvi minimálně jedenáctkrát vyšší, než pro řidiče, který alkohol nepožil. Alkohol pokřivuje člověku schopnost vnímání a uvažování. Řidiči pod vlivem alkoholu podstupují větší rizika, než by byli ochotni podstoupit za střízlivého stavu. Tato rizika jsou velmi často smrtelná.

Autor: PČR JČK

Štítky alkohol, okres České Budějovice, Rudolfov, dopravní policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nebezpečnou jízdu opilé řidičky ukončili českobudějovičtí dopravní policisté  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.