neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Opilá žena nezamkla svůj obchod, potom napadala strážníky

Pro dobroto na žebrotu. Tak by mohli českobudějovičtí městští policisté okomentovat svoji úterní snahu uchránit prodavačce jednoho obchodu v České ulici její majetek.

Když ten den prováděli v této lokalitě kontrolní činnost, zastavil je starší muž, který hlídce uvedl, že byl navštívit svoji známou v jednom z tamních obchodů, ale nalezl ho nezajištěn, uvnitř pouze objevil osobní věci majitelky.

„Jelikož žena ani po delší době nepřišla, uschoval muž její věci v sousedním obchodě, neboť musel odejít na autobus. Hlídka se proto na místo vydala sama. Nejprve přišla do druhého obchodu, kde byly uloženy uvedené osobní věci. Prodavačka strážníkům sdělila, že se snažila ženě dovolat, ale bezvýsledně,“ řekl mluvčí Městské policie České Budějovice Václav Sup.

Mezitím se však hledaná dostavila ve viditelně podnapilém stavu. Strážníci ji vyzvali, aby si svůj obchod zajistila, prodavačka ze sousedního obchodu navíc ženě nabídla, že ji odveze domů přivolaným taxíkem. S tím zmíněná souhlasila do té doby, než vozidlo taxislužby přijelo.

„V ten okamžik přestala žena s hlídkou spolupracovat a začala být nebezpečná sobě i svému okolí. Strážníkům i druhé prodavačce, kteří se jí snažili pomoci, začala vulgárně nadávat a s hlídkou se dokonce neváhala i poprat,“ popsal Sup a dodal, že hlídka byla nucena ženu s ohledem na její chování spoutat a převézt ji na protialkoholní záchytnou stanici.

„I tam však opilá pokračovala ve svém běsnění a nadávání strážníkům, lékařům i dalšímu personálu. Jelikož se hlídce ani personálu stanice nepodařilo provést orientační dechovou zkoušku, žena musela na záchytce strávit zbytek dne osamocena,“ dodal.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.