Počasí dnes-5 °C, zítra1 °C
Pondělí 4. prosince 2023  |  Svátek má Barbora
Bez reklam

Opilý a zdrogovaný mladík chtěl v Budějcích strážníkům prohodit popelnici čelním sklem

Ani o víkendu strážníci Městské policie České Budějovice nezaháleli. Svědčí o tom i svodka událostí ze zásahů hlídek v ulicích našeho města, kterou pravidelně publikujeme.

Mladík pod vlivem alkoholu a drog chtěl strážníkům prohodit popelnici čelním sklem služebního vozu

Dne 14. 10. 2011 v 21:28 hod. prováděla autohlídka strážníků MP ČB kontrolní činnost v ulici Mánesova, kde si strážníci povšimli muže, který zde vhazoval nádoby s odpadky do silnice. Hlídka proto u muže zastavila a vyzvala ho, aby svého jednání zanechal. Navíc si strážníci všimli, že muž je silně odřený v obličejové části, a proto mu nabídli i lékařské ošetření.

Místo toho, aby 20letý mladík z Písecka strážníkům za nabízenou pomoc poděkoval, uchopil do ruky jednu z velkých nádob na odpadky a se slovy „Jděte do p*d*le, já vám tu popelnici prohodím autem,“ a skutečně se proti služebnímu vozidlu i s nádobou rozběhl. V ten okamžik však k mladíkovi přistoupili strážníci a za pomoci donucovacích prostředků muži v jeho dalším počínání zabránili. Za pomoci hmatů a chvatů byl muž sveden na zem, kde se však neustále snažil hlídku fyzicky napadat, a proto zde musel být strážníky spoután.

Poté, co muž již nemohl strážníky napadat fyzicky, začal hlídce alespoň vulgárně nadávat a vyhrožovat oběma strážníkům smrtí se slovy „Já si to s vámi rozdám h*jzl*vé, zítra si vás najdu, vy zm*di, a až nebude v uniformě, tak vás zabiju!“

Z důvodu dříve zjištěných odřenin byla na místo přivolána i rychlá záchranná služba, aby muže ošetřila. Mužova agresivní chování však i nadále pokračovalo a jeho intenzita se dále stupňovala. Po další spršce nadávek a výhrůžek smrtí odmítal muž i přes opakované výzvy záchranářů a hlídky nastoupit do sanitního vozu. V něm musel být nakonec dalšími pouty připevněn k lehátku, aby sanitní vůz nezdemoloval. Při tom však stačil napadnout poutajícího strážníka, kterého se pokusil udeřit hlavou do obličeje, což se mu i částečně podařilo.  

Muž byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde mu bylo naměřeno 1,6 promile. Navíc na dotaz lékaře muž zdravotníkům sdělil, že spolu alkoholem užil i výše nespecifikovanou návykovou látku. Celý případ spolu s napadením hlídky byl předán přivolaným policistům k došetření.

Opilý Rumun s 2,23‰ kličkoval na neosvětleném kole v protisměru vstříc přijíždějícím strážníkům

Dne 16. 10. 2011 v 0:52 hod. se strážníkům v ulici J. Š. Baara naskytl nevšední obrázek, když se proti hlídce čekající na křižovatce vyřítil z protisměru neosvětlený cyklista, který nedokázal udržet přímý směr a kličkoval napříč ulicí ze strany na stranu tak, že to vypadalo, že každou chvílí musí ze svého bicyklu spadnout na zem. 

Projíždějící strážníci měli navíc co dělat, aby muže, který nebyl ve tmě téměř vidět a zjevil se jim až před reflektory, sami nesrazili. Hlídka proto na nic nečekala a otočila vozidla za cyklistou, kterého opodál zastavila. Při následném ověřování totožnosti bylo zjištěno, že muž je rumunské národnosti s přechodným pobytem u nás.

Další šok pak čekal na strážníky, když vyzvali 39letého muže k podání vysvětlení, ten totiž nebyl schopen souvislé mluvy, což však nesouviselo s jeho cizí státní příslušností, ale s jeho stavem ovlivněným alkoholem. Při orientační dechové zkoušce proto nikoho nepřekvapilo, když muž nadýchal 2,23‰.

Jelikož hrozilo, že by muž po sepsání oznámení, které bude postoupeno správnímu orgánu magistrátu, i nadále pokračoval v jízdě na svém bicyklu, bylo mu jeho kolo strážníky odebráno a uloženo do úschovy na služebně MP v ulici Jar. Haška, kam si bude moci po vystřízlivění pro svůj bicykl dojít.

Výmluva na osobu blízkou neprošla - špatně parkujícího řidiče usvědčila kamera

Dne 14. 10. 2011 v 17:20 hod. prováděla hlídka strážníků MP ČB kontrolu správného parkování na Lannově třídě, kde si strážníci povšimli vozidla tovární značky Škoda Felicia, které zde stálo na chodníku, vlevo proti směru jízdy a k tomu ještě na zákazu zastavení. Z tohoto důvodu byla na vozidlo nasazena tzv. „botička.“

Ani ne o 10 minut později se hlídce přihlásil majitel vozidla, 23letý mladík, který hlídce uvedl, že vozidlo je jeho, ale že on zde nezaparkoval. Při ověřování totožnosti majitele vozidla se však strážníci obrátili na operační středisko MP ČB, aby prověřili kamerový záznam z Lannovy třídy. Při následné kontrole záznamu se ukázalo, že muž strážníkům lže, neboť při prověřování události byl tentýž mladík zachycen, jak se svým vozidlem na daném místě parkuje a posléze z něj i sám vystupuje. Muž si však nadále trval na svém, a jelikož nesouhlasil s udělením blokové pokuty ve výši 1000 Kč, byl jeho případ předán příslušnému správnímu orgánu magistrátu, kam bude muž v nejbližší době předvolán.

Autor: Mgr. Václav Sup, MPČR

Štítky České Budějovice, popelnice, alkohol, jízdní kolo, Lázeňská léčebna Mánes, okres Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Opilý a zdrogovaný mladík chtěl v Budějcích strážníkům prohodit popelnici čelním sklem  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.