sobota 23. října 2021 Teodor

Pachatel z Budějc čelí dalšímu obvinění za dotační podvody

Pokračující dotační podvody již obviněného muže vyšetřují českobudějovičtí kriminalisté. Pachatel (54) padělal potvrzení o bezdlužnosti kvůli dotacím na podporu zaměstnávání zdravotně postižených ve výši 6,5 milionu korun, řekl ve čtvrtek mluvčí Milan Bajcura.

Od konce dubna 2010 do konce ledna 2011 umožnil 54letý muž jednateli jedné obchodní firmy z Českých Budějovic získat příspěvek na podporu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením od úřadu práce za první, druhé a čtvrté čtvrtletí roku 2010 a padělal potvrzení o bezdlužnosti od příslušných institucí. Potvrzení společně s žádostí předložil jednatel firmy v měsících dubnu a srpnu roku 2010 a koncem loňského ledna na příslušném úřadu práce.

"Kontrolou však pracovníci úřadu zjistili, že doložená potvrzení ve skutečnosti příslušné instituce nikdy nevydaly. Svým jednáním mohl způsobit Úřadu práce škodu ve výši téměř 6 500 000 korun. Kriminalisté proti padělateli i jednateli firmy zahájili trestní stíhání a sdělili jim obvinění ze zločinu dotační podvod ve stádiu pokusu spáchaný formou spolupachatelství. Oba muže stíhají na svobodě," řekl Bajcura.

Padělatel již čelí dvěma podobným obviněním, v první polovině prosince loňského roku jej policisté obvinili z podobných trestných činů.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.