čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Podnikatel podvedl stovku partnerů o 15 milionů korun

Bezmála sto smluvních partnerů, provozujících nejrůznější obchodní či výrobní činnost po celé České republice, podvedl o 15 milionů korun podnikatel z Českých Budějovic. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Jihočeští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality muže, který podniká ve stavebnictví, po několikaměsíční práci obvinili ze zločinu podvodu. „Muž jako jediný jednatel společnosti s ručením omezeným se sídlem v obci na Českobudějovicku si byl již od června roku 2008 vědom své nepříznivé finanční situace. Věděl o rozsahu a výši svých neuhrazených závazků po lhůtách splatnosti. Přesto dále obchodoval a od svých dodavatelů odebíral zboží. Věřitelům zamlčel skutečnost, že kvůli své špatné ekonomické situaci nebude schopen dostát svým závazkům,“ řekla Uhlířová.

Až do března roku 2010, kdy na uvedenou společnost byla vyhlášena insolvence, tak odebíral zboží a služby. „Protiprávním jednáním tak způsobil škodu velkého rozsahu ve výši nejméně 18 milionů korun. Své dluhy následně částečně splatil. V současné době však zbývá uhradit ještě více než 15 milionů korun,“ dodala Uhlířová.

Navíc muž čelí obvinění z trestného činu neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení, na zdravotní pojištění a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti. „Jako zaměstnavatel má zákonnou povinnost odvádět daň, pojistné na sociální zabezpečení, zdravotní pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti za své zaměstnance. V průběhu let 2009 a 2010 však platby neodváděl, i když zaměstnancům příslušné částky ze mzdy srážel. Tímto způsobem se obohatil o více než 74 000 korun,“ doplnila Uhlířová.

Kriminalisté se případem dále intenzivně zabývají a obviněného muže stíhají na svobodě.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.