neděle 4. prosince 2022 Barbora

Pozor na zloděje! Včera kradl v autobusu MHD č. 2

Tři ženy včera odpoledne doplatily na svojí nepozornost při cestě autobusem MHD linky č.2 v Českých Budějovicích. Neznámý zloděj využil svojí příležitost a v těsném davu cestujících ženám v nestřeženém okamžiku z kabelek odcizil peněženky.

Vedle finanční částky tak okradené ženy přišly i o platební karty a osobní doklady, které zloděj dokáže snadno zneužít k páchání další trestné činnosti.

Jako prevenci policisté doporučují nosit veškeré cenné věci při sobě tak, aby k nim zloději neměli tak snadný přístup. To znamená v zapnutých taškách umístěných či nesených na přední části těla. Na místě je i připomenout maximální opatrnost a obezřetnost v místech, kde lze přítomnost zlodějů předpokládat – tj. i v prostředcích městské hromadné dopravy. Nejlepší prevencí je nedat kapsářům žádnou šanci - mít své osobní věci – peníze, doklady, platební karty, mobilní telefony, kabelky, tašky a zavadla neustále pod kontrolou .

Stanete-li se přesto obětí kapsáře, okamžitě hlaste ztrátu dokladů či platebních karet na policii. Kreditní kartu nezapomeňte okamžitě zablokovat. Pro zloděje mohou být „užitečné „ právě i odcizené doklady! I ty se dají totiž využít k další trestné činnosti. Chcete-li se vyhnout nepříjemnostem, rada je jen jediná. Dobré je své věci si hlídat, nedávat šanci zlodějům. A tedy, když již o doklady přijdeme, je potřeba nahlásit odcizení či ztrátu na Policii ČR okamžitě. S určitostí se to vyplatí.

Pokud jste byli svědky kapesní krádeže, neváhejte s pomocí spoluobčanům například při podávání svědectví Policii ČR.

Autor: nprap.  Regina  Tupá, PČR JČK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bezedný Frank

nojo tisková mluvčí policie nejezdí busem ani trolejbusem a vůbec to že jezdí 2 jako trolejbus není pravidlem stává se že vyjede i bus. neni to jedno?

čtvrtek, 20. října 2011, 20:20

Petr Zavadil

Jen tak mimochodem, linka MHD č. 2 je TROLEJBUS! Prosím o to, aby si tuto jednoduchou skutečnost autorka zapamatovala.

čtvrtek, 20. října 2011, 19:04

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.