pátek 30. července 2021 Bořivoj

Řídila žena nebo alkohol? Nadýchala téměř 2,5 promile

Do problémů se zákonem se dostala 31etá žena z Českobudějovicka, která uplynulou sobotu , krátce před osmou hodinou večer, usedla za volant svého automobilu po požití většího množství alkoholických nápojů. V ulici U Četríka v krajském městě však její nebezpečnou jízdu naštěstí ukončili policisté z českobudějovického obvodního oddělení.

Provedená dechová zkouška prokázala u řidičky bezmála 2,5 promile alkoholu v dechu ! Muži zákona podezřelé ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Na policejní služebně si včerejšího dne riskující řidička vyslechla podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až jednoho roku, peněžitý trest nebo trest zákazu činnosti. Nyní je již jisté, že si řidička na svoji další jízdu za volantem bude muset nějakou dobu počkat.

Odborníci uvádí, že ženám oproti mužům trvá daleko déle, než jim z krve zmizí alkohol. Například při konzumaci 1 litru desetistupňového piva muž potřebuje 4,5 hodiny, zatímco u ženy odbourání alkoholu z krve trvá 7,20 hod. Stejnou dobu potřebují osoby i při vypití 1 dcl 40% alkoholu. Doba odbourávání alkoholu je vždy ovlivněna aktuálním zdravotním stavem a také hmotností člověka. Schopnost řídit motorové vozidlo je zhoršena i při kocovině, kdy alkohol z krve vymizel. Alkohol za volant nepatří. Přesto někteří řidiči pod vlivem návykové látky řídí bez obav. Přitom řízení pod vlivem alkoholu patří mezi nejčastější příčiny, které vedou k dopravním nehodám, často s velmi závažnými následky.

Napsal  Regina Tupá, PČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.