Počasí dnes-2,5 °C, zítra-1,8 °C
Neděle 19. ledna 2025  |  Svátek má Doubravka
Bez reklam

Soud poslal muže, který bodl kamaráda, na 11 let za mříže

Jedenáct let za mřížemi stráví David Šeda (31), který podle obžaloby v roce 2010 na silnici nedaleko Dačic předloni pobodal svého kamaráda. Rozhodl o tom v pátek Krajský soud v Českých Budějovicích. Rozsudek není pravomocný, obhájce si nechal lhůtu na odvolání.

Šeda před senátem tvrdil, že se jen bránil, to však soud neuznal. Naopak mu přitížilo, že pobodanému kamarádovi nepřivolal pomoc a z místa incidentu utekl.

Podle obžalovaného šlo o nešťastnou náhodu. „Šel ke mně, hodil po mně láhev. Pak jsem si všimnul, že má nůž. Přetahovali jsme se o něj a pak se to stalo. Chtěl jsem mu ho vyrvat a přitom jsem ho asi bodnul,“ vypověděl Šeda.

Muži se pohádali, Šeda svého protivníka pobodal a nechal ho ležet. Zraněný si ještě přivolal pomoc, ale cestou do nemocnice zemřel.

Napsala Eva Vanácová, Mediafax

Štítky České Budějovice, Dačice, Senát Parlamentu ČR, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Soud poslal muže, který bodl kamaráda, na 11 let za mříže  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.