pátek 22. října 2021 Sabina

Střechu rodinného domu v Roudném zachvátily plameny

Budějčtí hasiči měli dnes ráno napilno. Pět minut po druhé hodině ranní vyrazily osádky cisteren ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné včetně plošiny do Roudného, kde byl v ulici U Kapličky nahlášen požár rodinného domu. Na místo přijela i dobrovolná jednotka z obce.

„Když hasiči dorazili na místo události, průzkumem zjistili, že oheň je ve střeše a půdním prostoru dřevostavby o půdorysu sedm krát sedm metrů, a okamžitě zahájili zásah v dýchací technice,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Do patnácti minut od příjezdu se podařilo zasahujícím jednotkám požár dostat pod kontrolu. „Komplikace při zásahu však nastala v okamžiku, kdy se část stropu propadla do kuchyňské části domu. V tu chvíli museli hasiči při dohašování zároveň provést zajištění stropní konstrukce,“ dodala Matějů.

Dům zpátky majiteli předali hasiči sedmnáct minut po páté hodině ranní. Vzniklá škoda byla vyčíslena na jeden a půl milionu korun, hodnota uchráněného majetku činí 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.

Foto: HZS Jihočeského kraje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lucie Burianová

Děs. Chudáci obyvatelé domu :-(

pátek, 3. února 2012, 23:44

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.