Počasí dnes7 °C, zítra5 °C
Pondělí 11. prosince 2023  |  Svátek má Dana
Bez reklam

TÉMA: Kam na snídani?

Že lidé chodí do restaurací na večeře je zcela běžné. Často také v restauracích obědváme (pokud zrovna firma či podnik, kde pracujeme nedisponuje závodní jídelnou......No kdo z nás by si nepamatoval na UHO, případně UHOŘ.

Pro mladší ročníky, které nenavštěvovaly školní jídelny, zkratky znamenají univerzální hnědá omáčka a druhý den jste se mohli těšit na univerzální hnědou omáčku ředěnou smiley . V poslední době však stále více z nás v restauraci případně kavárně i snídá. No není to paráda, ráno si přispat a vyrazit na bezpracnou snídani s příjemnou obsluhou a výbornou kávou?

Kam tedy Budějčáci mohou zajít na snídani? Otestovali jsme pro vás několik podniků, které podávají snídaně. Zaměřili jsme se na kavárny umístěné na náměstí, nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Než jsme začali jednotlivé kavárny testovat, stanovili jsme si kritéria, podle kterých budeme posuzovat, jestli vám podnik doporučit nebo vás před snídaní v něm naopak varovat.

Zaměřili jsme se na hodnocení:
1) kvality obsluhy a vybavenosti (nic nedokáže otrávit víc než nepříjemná obsluha),
2) čistoty a prostředí (hlavně dámy si všímají každého flíčku, co si budeme povídat),
3) kvality, vzhledu a chuti jídla a pití (hlavně proto zde přeci jsme),
4) rychlosti (aby snídaně volně nepřecházela v oběd),
5) celkovou atmosféru.

Kavárna Manon

První kavárnou, kterou jsme se pro vás rozhodli otestovat, je Manon. Obsluha zde byla velmi příjemná, jen  nás trochu mrzelo, že její oblečení více neladí s francouzsko-retro-moderním stylem kavárny. Wi-Fi a denní tisk je dnes již samozřejmostí téměř v každé kavárně a Manon tedy není vyjímkou. Jako bonus má však Manon pro své hosty úžasný příjemný výhled krásnými dřevěnými okny na budějcké náměstí smiley. Až potud má tedy Manon vše, co si jen v kavárně můžeme přát........

I prostředí je čisté, i když zakouřené, ale to ostatně ve většině kaváren. Bohužel, za konkurencí Manon zaostává v nabídce jídel. Nemáme moc na výběr a tak si dáváme toasty......no prostě toasty. Co by se na nich dalo pokazit? Káva RIOBA – v době, kdy v nabídce byla i 100% arabica , byla to ta nejlepší káva, kterou jsme ve městě mohli pít. Dnes je v nabídce pouze 80% a tím se dostává na druhé místo za LAVAZZU. Na pití jsme čekali pouhé 2 minuty, na jídlo 6 minut, takže hlady ani žízní nás zde trpět rozhodně nenechali.

Naše osobní hodnocení: V této kavárně se cítíme nejlépe díky jejímu designu, pro přátelskou atmosféru, která zde panuje, no a co si budeme povídat, výhled na Černou věž s šálkem dobré kávy v ruce také není k zahození.

Caffe&Bar Segafredo

V Segafredu jsme její obsluhu překvapili tím, že má první hosty tak brzo. Nicméně díky tomu, že jsme si přivstali, měli ještě vše z nabídky a mohli jsme si vybrat podle libosti. Červená barva v kavárně se nám líbí a vybavení Segafreda, která je jednou z prvních budějckých kaváren, je také dobré.

Ačkoliv jsme byli prvními hosty, náš stůl byl trochu upatlaný, ale to byl asi jediný nedostatek. Kouř je cítit ve všech kuřáckých kavárnách a ani Segafredo není výjimkou. Vlastně ještě jedna drobná chybička, v době naší návštěvy zrovna nešla Wi-Fi.

Zkazit něco na míchaných vajíčkách stojí opravdu velké úsilí. Musíme však uvést, že servírované jídlo bylo nejchudší ze všech testovaných kaváren. Káva segafredo......no prostě žádná sláva.....na piccolo raději jinam. Pití nám obsluha donesla za 3 minuty, příprava dvou porcí míchaných vajíček jim zabrala minut 15.

Café Plaza

V Café Plaza nás přivítala příjemná dámská obsluha (nebojte, nebyla nahoře bez) a vše, co měli v nabídce, bylo možné si objednat. Hezký moderní design kavárny, Wi-Fi  ani dostatek čtiva však nemohl překonat náš pocit rybiček v akváriu. V této kavárně se zkrátka musíte smířit s tím, že jste tak trochu ve „výkladní skříni“. Stolky byly čisté, jen nešťastně zvolené bílé potahy sedaček působily poněkud zašle. I zde byl cítit kouř, ale nakouřeno zde nebylo a klimatizace a odvětrávání běžely co to dá. Navíc se z klimatizace linuly divné praskavé zvuky, což byla s hlučnými hosty vražedná kombinace. Ale co....nepřišli jsme se sem vyspat. Jen jsme si díky tomu snídani tak moc nevychutnali.

Bohužel zde nenajdete "klasické" snídaňové menu a nabídka jídel není z těch, které by nám po ránu udělaly dobře (ale uznáváme, že každý snídá něco jiného a znáte to: Proti gustu.....) Jídlo však bylo příjemně nazdobené, cappucino také dobré, káva Lavazza patří, podle nás, mezi nejlepší kávy a voda byla samozřejmostí. Nápoje jsme dostali za 3 minuty, s jídlem to bylo horší. Tentokrát jsme museli čekat 24 minut, tedy celkem dlouho na to, že zde jsou tři obsluhující a nejednalo se o jídla náročná na přípravu.

Za snídani pro dvě osoby jsme zaplatili částku, za kterou se klidně někde naobědváme. Snídaně v celkem drahé výkladní skříni tedy není zrovna náš šálek kávy, zato kávu tu mají dobrou, prostě „Lavazza je Lavazza“. Možná zkusíme v létě zahrádku.

Café SnackBar Pohoda

Příjemná, opět dámská obsluha v Pohodě byla v pohodě. Bohužel se nám podařilo trefit do doby, kdy neměli doplněné zboží. Ale to se samozřejmě může stát. Samozřejmostí je zde dostatek čtiva, Wi-Fi, útulné prostředí.......a my jsme ocenili zejména to, že tentokrát jsme nebyli ve „výkladní skříni“,  kavárna je umístěna uvnitř bloku.

Prostředí bylo opět čisté, jen ubrusy na stolech již leccos pamatovaly. Bylo tu však zakouřeno a to v celé kavárně seděl jen jeden kuřák. Napadá mě, jak to vypadá, když se jich tu sejde víc. Zdá se mi, že odvětrávání nestíhá, přestože jde naplno.
Jídlo bylo oku lahodící, jen by si ještě zasloužilo nějakou malou ozdobu, rajčátko, okurečka... :-) Po chuťové stránce však jídlu nebylo co vytknout, hezký hemenex, slaninka nepřipečená, žloutek měkký, tak to má být. Snídaňová káva....cappuccino......no co se na něm dá hodnotit, že. Nakonec jsme se chybičky dočkali. K piccolu nám chyběla, voda, která by měla být součástí servírování kávy a to platí u piccola dvojnásob.

Příprava celého snídaňového menu pro dvě osoby (džus, voda do 0,5l, snídaňová káva, piccolo, hemenx) trvala obsluze celkem 14 minut (4 minuty nápoje, 10 minut jídlo).

Celková atmosféra Pohody odpovídá jejímu názvu, moc se nám líbil pozdrav „dobré jitro“, jen to „naschle“ by asi příště chtělo nahradit nashledanou. To však nic nemění na tom, že jsme se v klidu a Pohodě smiley nasnídali a do práce odcházíme s dobrým pocitem.

Kavárna Apollo

Rychlost. To je druhé jméno této kavárny. Volíme cappucino, džus a míchaná vajíčka. Vše se na stole objevuje do 6 ti minut. Míchaná vajíčka byla chutná, jen porce by mohla být trošku větší.  Denní tisk byl k dispozici a wi-fi fungovala bezproblémově. Obsluha je téměř jako vždy dámská - příjemná a oblečená do stejnokrojů značky Pizza d´Orro, kterou zde servírují. 

Pro ty, co se chtějí rychle najíst a zmizet je kavárna Apollo dobrou volbou. My jsme opět postrádali trošku více soukromí. Snídáte prakticky v průchodu a kolemjdoucí hodně zajímá co do sebe sunete a s kým si povídáte. Majitelé plánují postavení „plenty“, tak aby více oddělili kavárnu od průchodu obchodní galerií. Jde o zcela zištný záměr a tím je nalákat kuřáky zpět do kavárny. Do této doby je totiž kavárna vynuceně nekuřácká, protože je součástí veřejného prostoru. Co Vám vyhovuje více? Necháme na Vás…

Restaurace Vendetta

Ačkoliv se nejedná o klasickou kavárnu, do našeho testu jsme zařadili i restauraci Vendetta. Nabízí totiž snídaňové menu. Hned na začátek musím podotknout, že hodnotit tuto restauraci bylo největším oříškem. Jak jsme uvedli na začátku. Hodnocení velmi ovlivňuje přístup obsluhy. My jsme se asi zrovna trefili do dne, kdy měla obsluha svou slabší chvilku.

Objednali jsme si míchaná vajíčka se slaninou, k tomu cappucino a džus. Příprava nápoje i jídla trvala na náš vkus extrémně dlouhou dobu. Vyřízení naší objednávky trvalo bezmála třicet minut. Brzy jsme přišli na to, proč tomu tak bylo. Restaurace sice otevírá již v 7 ráno, ale kuchař dorazil cca v 8:30. Snídaňové menu nám tedy připravovala jedna ze servírek.

Během jídla jsme dvakrát měnili skleničku s nápojem, poněvadž nám ji obsluha donesla značně “opatlanou“. Na druhou stranu musíme uvést, že jídlo bylo velmi chutné a za vynaložené peníze jsme dostali největší porci v porovnání s ostatními kavárnami! Byli jsme velmi otráveni čekáním na naši objednávku, že jsme ani nezeptali, zda-li restaurace nabízí Wi-Fi.

A co vy? Máte s některou z těchto kaváren jiné zkušenosti? Snídali jste někde, kde to „stojí za to“? Podělte se s ostatními o své „snídaňové“ zkušenosti.

Testovali: Wolenby a Bezedný Frank

Na textu spolupracovala: Bramberka Nová
 


 

Štítky kavárna, snídaně, jídlo, Program Apollo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Barbora Žemlová

Moc doporučuji snídani v Greenhousu a špatná snídaně není ani v Bubblu.

Čtvrtek, 8. září 2011, 14:27Odpovědět

Libor Matoušek

To je tolik možných témat na testování.... :-D

Pondělí, 9. května 2011, 23:11Odpovědět

Lucie Burianová

Hlásím se do týmu, který bude testovat obědy. Snídaně nemusím, pivo taky ne, ale takovej T-bone steak...hm..

Pondělí, 9. května 2011, 21:16Odpovědět

Bezedný Frank

Tak to by chtělo příručního zapisovatele :-) Mam žízeň že nemám ani čim psát :-)

Pondělí, 9. května 2011, 15:06Odpovědět

Bramberka Nová

Tak po snídaních jděte po pivu :-))) Určitě by mě to zajímalo:-)

Pondělí, 9. května 2011, 14:52Odpovědět

Bramberka Nová

aby jste měli s Frankem kam jít, že jo :-)

Pondělí, 9. května 2011, 14:51Odpovědět

Bezedný Frank

Já bych raději pivnice, ale kávičku taky mám rád :-)

Pondělí, 9. května 2011, 14:50Odpovědět

Libor Matoušek

Přesně tak! Těšíme se na další tipy!!!!

Pondělí, 9. května 2011, 14:48Odpovědět

Bramberka Nová

Snídejte také venku a pište, ať nás ostatní varujete jako Wolenby a Bezedný Frank :-) víte jak se museli namáhat a co vše museli sníst:-)))

Pondělí, 9. května 2011, 14:46Odpovědět

TÉMA: Kam na snídani?  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.