Počasí dnes-1 °C, zítra-3 °C
Sobota 2. prosince 2023  |  Svátek má Blanka
Bez reklam

TÉMA: Rok od komunálních voleb

„Už to bude rok, cos mi z vlaku mával a teď najednou, krůček přede mnou...“ zpívá se v jedné dojemné písni. Budějcké Drbně z vlaku nikdo nemává, ale krůček před námi je : vyhodnocení 1.roku, který v říjnu uplyne od voleb do zastupitelstva města České Budějovice.

Domníváme se totiž, že dílčí vyhodnocení prvního z celkových čtyř let volebního období vůbec není od věci.

Samozřejmě bychom mohli hodnocení provést sami, ale jako nestranné a demokratické médium jsme se rozhodli dát slovo a prostor těm, kterých se uvedený námět týká – tedy zvoleným zastupitelům a také vám, milí Budějčáci – voliči a naši čtenáři.

Všem zvoleným zastupitelům jsme prostřednictvím e-mailů položili otázky, které se ptaly na jejich pohled a názory na konkrétní záležitosti a byly rekapitulací jejich prvního zastupitelského roku.. Otázky byly zaslány všem ve stejném čase a pro všechny platil stejný termín pro zaslání odpovědí – 10.10.2011.

Prozradíme, že jako první velmi rychle zareagoval a téměř obratem odpověděl pan Stanislav Rataj, prozradíme, že některé vtipné odpovědi nás pobavily a prozradíme i to, že nás nijak nepřekvapilo, že někteří zastupitelé neodpověděli …

Všechny odpovědi ( za které tímto velmi děkujeme) vám postupně představíme, v pořadí, v jakém na náš redakční e-mail došly.

Pro zhodnocení prvního roku od voleb jsou ale důležité nejen názory zastupitelů, ale především vás – Budějčáků. Proto jsme připravili podobnou anketu i pro vás. Budeme rádi, když na níže uvedené otázky odpovíte a své odpovědi zašlete na e-mail info@budejckadrbna.cz

A  nyní už vám předkládáme první dvě odpovědi zastupitelů a to konkrétně pana Rataje a pana Boudy.

Stanislav Rataj (HOPB)Jaké byly Vaše konkrétní aktivity ve funkci zastupitelky - zastupitele?  
Řešení dopravy města a českobudějovické aglomerace.Je podle Vašeho názoru plněn program strany, za kterou jste kandidovala - kandidoval?
Průběžně ano.Je podle Vás dodržována a plněna koaliční smlouva?  
Ve většině článků  ano.

Jaký je Váš názor na dopravu přes Modrý most – měl by být most znovu otevřen běžnému automobilovému provozu?
Samozřejmě. Vždy respektuji životní podmínky všech obyvatel města a prosazuji kompromisní řešení tak, aby z těchto řešení profitovala většina obyvatel města a Českobudějovické aglomerace.Jaký je Vás názor na projekt tzv. Jižní spojky, jejíž trasa by měla vést i přes lokalitu Malý jez?
Jsem jednoznačně proti.

Jaký je Váš názor na navržené dopravní řešení v oblasti bývalé sodovkárny?
Jako člen dopravní komise, která žádala již před půl rokem o seznam všech dopravních staveb, které se plánují a která řešení jsou rozpracovaná, jsem velmi zklamán přístupem odpovědných pracovníků resortu dopravy, kteří nám tyto informace i po několika písemných urgencích neposkytli. Dopravní řešení se světelnou křižovatkou na Dlouhé louce, které financuje soukromý subjekt, je pro dopravní infrastrukturu města dalším zničujícím prvkem.Jaký je Váš názor na projekt splavnění Vltavy?
V době, kdy máme zcela nevyhovující dopravní infrastrukturu města, byly jakékoliv investice do splavnění Vltavy zbytečným bonbónkem pro turisty a výletníky. Je podle Vás současná kulturní nabídka v Českých Budějovicích dostatečně široká?
Nemohu zodpovědně posoudit, není to můj obor a tudíž i můj názor je zcela subjektivní, ale myslím, že ano.Který problém v Českých Budějovicích považujete v současnosti za nejzávažnější?
Nekoncepční práce resortu dopravy a územního plánování.Který počin (aktivitu) města v uplynulém roce hodnotíte jako nejpřínosnější pro občany?
Zveřejňování smluv na internetových stránkách města.

Karel Bouda ( HOPB)

Jaké byly Vaše konkrétní aktivity ve funkci zastupitelky - zastupitele?
Každé zastupitelstvo má svůj program, k tomu abych vyvíjel vlastní aktivitu jsem ještě nedostal závažný podnět ze svého okolí, ve kterém se každý den pohybuji. Nicméně samozřejmě, že pokud se na mne jakýkoliv občan obrátí s čímkoliv, budu se snažit pomoci. Konkrétněji mě zajímá doprava a tu realizuji zejména na dopravní komisi.

Je podle Vašeho názoru plněn program strany, za kterou jste kandidoval?
Osobně si myslím, že ano. Ale jak všichni víme, ne všechny věci se dají v časovém horizontu jednoho roku zrealizovat.

Je podle Vás dodržována a plněna koaliční smlouva?
Kdyby koaliční smlouva nebyla dodržována, nemohlo by naše zastupitelstvo řádně fungovat, takže ano - je dodržována.

Jaký je Váš názor na dopravu přes Modrý most – měl by být most znovu otevřen běžnému automobilovému provozu?
Modrý most by měl být otevřen. Souhlasím s občany, kteří v této lokalitě žijí, z otevřeného mostu nejsou nadšení - nicméně dopravně tento most schází.

Jaký je Vás názor na projekt tzv. Jižní spojky, jejíž trasa by měla vést i přes lokalitu Malý jez?
Samozřejmě Jižní spojka je celkem důležitá, ale nešel bych cestou ničení zeleně a pohody v lokalitě Malý jez - určitě se dá vybrat i jiné řešení.
 
Jaký je Váš názor na navržené dopravní řešení v oblasti bývalé sodovkárny?
Konečné řešení, které se bude realizovat - tj. světelná křižovatka je velmi nesmyslné, tato křižovatka bude podle mne vytvářet jen další ještě větší kolony v dopravních špičkách i mimo ně. Lituji toho, že se s tímto řešením víceméně nedá již nic udělat. Škoda jen, že naše dopravní komise nefunguje podstatně déle zpátky do minulosti, kde by mohla ještě něco ovlivnit...

Jaký je Váš názor na projekt splavnění Vltavy?
Upřímně mi připadá tento projekt pro občana města poněkud bezvýznamný.

Je podle Vás současná kulturní nabídka v Českých Budějovicích dostatečně široká?
Není, snad se časem zlepší - uvidíme jak se rozvinou naše "kreativní průmysly". I tak doufám, že si každý najde za současné situace něco co se mu líbí.

Který problém v Českých Budějovicích považujete v současnosti za nejzávažnější?
Jednoznačně dopravu!

Který počin ( aktivitu) města v uplynulém roce  hodnotíte jako nejpřínosnější pro občany?
Nejpřínosnější zrealizovaný počin podle mne je samotná transparentnost města - záležitost, která se přímo i nepřímo dotkne našich občanů. Jednoznačně je to pozitivní krok v boji proti korupci.

Děkujeme oběma zastupitelům za jejich otevřenost. V nejbližších dnech vám přineseme odpovědi dalších členů zastupitelstva.

Štítky České Budějovice, doprava, Volby do zastupitelstev obcí v Česku, projekt, Vltava, koaliční smlouva, Jižní spojka, Občané pro Budějovice, Modrý most

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

TÉMA: Rok od  komunálních voleb  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.