Pá 14. 8. 2026Alan
Míčové sporty

Sebastian Gevert loni vyřadil Jihostroj z Poháru CEV. Teď je novým univerzálem Budějc

Ddvoral203 minuty čtení31. 5. 2016, 19:23
Sebastian Gevert
Sebastian Gevert · Foto: Jan Luxík

Sportovní hala je Jihoameričanům zaslíbená. Dokládá to fakt, že novým univerzálem Volejbalového klubu České Budějovice je sedmadvacetiletý Chilan Sebastian Gevert. Ten přestupuje na jih Čech z německého celku SWD Powervolleys Düren. S týmem podepsal roční smlouvu.

Fanouškům Jihostroje je tohle jméno dobře známé. Právě on byl strůjcem vyřazení současného bronzového medailisty z evropského Poháru CEV. Hrál důležitou roli při obratu úvodního střetnutí a své kvality potvrdil během odvety v Českých Budějovicích, kde svými devatenácti body při výhře 3:0 jasně zastínil ostatní volejbalisty.

Sebastian Gevert začal svou kariéru v roce 2003 v barvách chilského celku Club Deportivo Manquehue. Odtud po třech letech poprvé zamířil do Evropy, aby si rok zkusil angažmá v týmu SSF Fortuna Bonn. Do Německa ho to táhlo kvůli dětství, jehož část prožil u našich západních sousedů. Kromě chilského má tak i německé občanství.

Po roční spolupráci s Bonnem se vrátil do svého mateřského klubu, kde odehrál další tři sezony. Následoval další pokus na nejstarším kontinentu. Nejprve působil rok u španělského celku Portol Palma Mallorca, sezonu nato získal v dresu SC Espinho pohár pro vítěze nejvyšší portugalské soutěže a stal se druhým nejvíce bodujícím hráčem ligy.

Zde si ho vyhlédl německý klub SWD Powervolleys Düren, za který poprvé bojoval na začátku sezony 2012/2013. Přestože v týmu patřil ke klíčovým hráčům, přes dominanci Berlína a Friedrichshafenu se mu s jeho spoluhráči nepodařilo dosáhnout zásadního úspěchu. Za ten největší lze považovat čtvrtfinále Poháru CEV v minulém ročníku. Po skončení oznámil odchod do zahraničí.

„Pro mě je důležité stále se zlepšovat a hrát v zahraničí. Po čtyřech sezonách v Dürenu jsem chtěl zkusit něco nového a v Budějovicích je publikum, které mám rád, blízko hráčům. A já jsem velmi emotivní hráč,“ zmínil při podpisu smlouvy Sebastian Gevert. „Je to daleko více technický hráč než Maciel. Hlavně je levoruký, což je pro diagonálního hráče a i pro nahrávače výhoda. Je to volejbalista s výborným servisem,“ popsal novou posilu trenér Jan Svoboda.

Chilský reprezentant Sebastian Gevert má volejbal doslova v krvi. Za TSV 1860 Mnichov kdysi hrávali otec Ricardo a strýc Alex. Stejně jako on oblékali dres národního týmu také jeho bratři - Cristóbal a Juan Pablo. Ještě než nový univerzál odehraje první zápas v dresu Jihostroje, oslaví 23. června své osmadvacáté narozeniny.

Sebastian Gevert

  • Narozen: 23. 6. 1988
  • Národnost: chilská, německá

  • Výška: 204 cm
  • Váha: 98 kg
  • Smečařský dosah: 355 cm

  • Blokařský dosah: 337 cm

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Králík, papoušek i netopýr. Odchytáři městské policie mají o prázdninách napilnoSpolečnost

Králík, papoušek i netopýr. Odchytáři městské policie mají o prázdninách napilno

Králík, papoušek, zajíc i netopýr. Tak pestrou sestavu zvířat v posledních dnech řešili odchytáři městské policie. Zatímco jeden mazlíček utekl kvůli nezavřeným vratům, jiný se schoval v křoví. Budějovičtí strážníci vyjížděli ke 41 případům souvisejícím se zvířaty.

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářitSpolečnost

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářit

V Rožnově v Českých Budějovicích vzniklo místo, které propojuje česko-anglickou školku a jesle s Montessori přístupem, příměstské tábory, programy pro rodiče s dětmi a odpolední rozvojové volnočasové aktivity pro školní děti nebo také rozšiřující se nabídku o individuální podporu pro děti se speciálními potřebami. O tom, proč Hvězdné děti vznikly a jaká je jejich vize, jsme si povídali se zakladatelkou Mgr. Kamilou Štindlovou.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook