sobota 25. ledna 2020 Miloš

SOUTĚŽ: Seriál innogy Winter Run klepe na dveře

Také letos bude seriál innogy Winter Run zároveň Českým pohárem v zimním běhu pod záštitou Českého atletického svazu. Kromě certifikované osmikilometrové trati, která bude součástí poháru, mohou běžci a běžkyně zvolit i poloviční vzdálenost. První únorovou sobotu se poběží v Českých Budějovicích. A Budějcká Drbna osm z vás dostane na start zadarmo.

Ti, kterým se bude v lednu hodit sundat nějaké to deko nabrané přes Vánoce, mají skvělou příležitost. Během ledna a února bude probíhat již čtvrtý ročník seriálu innogy Winter Run, zahrnující tratě v celkem šesti českých městech.

Seriál začne stejně jako předloni v Hradci Králové, kde se poběží v sobotu 13. ledna a další závody následují v rychlém týdenním sledu. Hned o týden později totiž rozběhá Winter Run také Brno a 27. ledna se poběží v Ostravě. První sobotu v únoru se mohou běžci těšit do Českých Budějovic a po týdenní pauze je ještě budou čekat závody v Olomouci a finále v Praze.

Závody jsou jako stvořené pro „běžeckou turistiku”. Konají se v centrech různým způsobem zajímavých měst nebo v jejich blízkosti. Běžci tak mohou s sebou vzít doprovod, který může sledovat závod nebo se zabavit jiným způsobem. Nutno dodat, že doprovod většinou zůstává podél trati a vytváří skvělou atmosféru pro stovky běžců na trati.

Start je vždy v pravé poledne, nehrozí tedy nijak drastické ranní vstávání a odpoledne přesto bude dost času na „neběžecké” zážitky. Co takhle si odpoledne po závodě užít pozdní oběd ve vybrané restauraci či dokonce wellness? Nebo dáte přednost kultuře?

Již pověstné jsou na těchto závodech krásné a netradiční medaile, povedené je i funkční tričko v designu innogy Winter Run a ladící s funkční čelenkou. V cíli pak na všechny čeká bohaté občerstvení, kdy na stolech nechybí ani čaj s rumem na zahřátí.

Organizátoři pak připravili na letošní rok novinku, kterou budou podobně jako při seriálu Night Run dětské závody. Během dvou startů na tratích 400 a 800 metrů se mladí závodníci utkají v celkem deseti kategoriích, samozřejmě nebudou chybět ani medaile.

Jako u všech závodů, i závody tohoto zimního seriálu mají omezenou kapacitu, a tak je radno přihlásit se co nejdříve, můžete hned na innogy Winter Run. Poznejte na vlastní kůži, proč innogy Winter Run získal sedmé místo jakožto TOP běžecká soutěž České republiky 2016.

Ti nejrychlejší na osmikilometrové trati se pak na konci roku mohou těšit také na umístění v celkovém pořadí. Počítají se čtyři nejlepší výsledky, tak směle do toho!

Soutěž o startovné na Winter Run v Českých Budějovicích (3. února -12:00)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou se může osm čtenářů zúčastnit běžeckého závodu innogy Winter Run. Stačí jen do středy 10. ledna do 12:00 hodin správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Innogy Winter Run se letos poběží v šesti českých městech. Správně byla odpověď A.
Startovné vyhráli: Kamil Bláha, Rostislav Mikšl, Dana Čápová, Kateřina Šamalová, Martin Šitra, Hana Houšková, Martin Plaček a Kateřina Stoklasová. Gratulujeme!

Tisková zpráva

Štítky Winter Run, běh, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.