sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Na Prachaticku a Českokrumlovsku se topily dvě děti, v nemocnici zemřely

Jihočeští policisté vyjížděli během úterka ke dvěma oznámením o tonutí dítěte. Bohužel obě události měly tragickou dohru. Na místech zasahoval záchranářský vrtulník a děti transportoval k dalšímu ošetření do nemocnic. Obě děti ale v uplynulý den bohužel zemřely.

K první události byli policisté zavoláni na Prachaticko, kde se dítě topilo v jednom z obecních rybníků. V druhém případě se jednalo o tonutí dítěte v jezírku u rodinného domku na Českokrumlovsku. 

„V obou případech na místech zasahoval záchranářský vrtulník a poškozené přepravil k dalšímu ošetření do nemocnic. Obě děti ale v uplynulý den bohužel zemřely. Obě tyto události a okolnosti neštěstí, s ohledem na rodiny a věk poškozených, nebudeme více komentovat,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Krausová

Policisté apelují na rodiče a příbuzné, aby své děti měli pod kontrolou a ve vodě se pohybovali v jejich blízkosti. „Děti jsou v letních měsících velice ohroženou skupinou, a to jak při sportech, tak právě při koupání. Vteřina nepozornosti může bohužel změnit navždy životy celých rodin,“ uzavřela mluvčí. 

Hodnocení článku je 22 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky tonutí, policie, Prachaticko, Českokrumlovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lubomír Ocelka

A jakého sportu se tento článek týká? Plavání? :-(

středa, 22. července 2020, 01:31

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.