sobota 15. května 2021 Žofie

VIDEO: Silně opilý muž vyhrožoval sebevraždou. Policisté museli vyrazit dveře, aby se k němu dostali

Další zachráněný život si připsali budějčtí policisté, kteří minulý čtvrtek zasahovali v ulici Františka Škroupa. Sebevraždu se jim podařilo zhatit podnapilému muži, který si hodlal ublížit nožem. Aby se do jeho bytu dostali, museli rozbít dveře.

„Po příjezdu na místo policisté v okně jednoho z domů zaznamenali vykřikujícího, zjevně opilého muže, jeden ze zakročujících policistů s ním zahájil komunikaci, kolegové pak vešli do domu, kde zjistili, že muž je zamčený a křičel, že pokud vstoupí do jeho pokoje, podřízne se,“ popsala první momenty zásahu mluvčí policie Lenka Krausová.

Opilý muž policistovi, který zůstal před domem, ukázal nůž, který měl na krku a mnoho dalších, které měl při sobě. Právě tomuto policistovi se podařilo muže zklidnit a dokonce přesvědčit, aby nože, které má u sebe, dal na parapet okna.

Situace využili další zasahující policisté, kteří po konzultaci s lékařem rozbili dveře a muže zpacifikovali. „Muž jednal pod vlivem alkoholu velmi zkratkovitě, byl agresivní a neustále vykřikoval různé nesmyslné věty. Bylo těžké předvídat jeho chování. Policisté se proto rozhodli pro okamžitý vstup do pokoje, hrozilo, že si muž sáhne na život,“ dodala Krausová.

Opilý muž tak skončil v péči lékařů. „Nikdo nebyl při zákroku zraněn a to především díky perfektní práci policistů z oddělení hlídkové služby. Ti bývají na místě oznámení velice často jak první a mnohdy musí v pouhých vteřinách učinit vážná rozhodnutí tak, aby nedošlo k újmě na zdraví, životě či majetku osob,“ uzavřela mluvčí policie.

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky České Budějovice, Policie ČR, alkohol, sebevražda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.