Jihostroj získal povinné tři body proti Zlínu

Oba týmy chtěly napravit dojem z pátečního utkání, které na palubovkách soupeřů prohrály. Jihostroj šel do utkání jako jasný favorit a průběh zápasu potvrzoval jeho roli. Zlínští téměř celý zápas pouze doháněli domácí mužstvo, které si v každém setu vytvořilo bezpečný náskok. České Budějovice sice nehrály svoje nejlepší utkání, ale i tak zvládly utkání bez ztráty setu. Jihostroj si tak připsal další tři body do tabulky, díky kterým potvrdil svou roli vedoucího celku UNIQA extraligy.

Jihostroj do zápasu vstoupil s univerzálem Schoutenem, který tentokrát dostal přednost před zkušeným Rejlkem. Na Kanaďanovi byla vidět od začátku zápasu velká chuť se konečně předvést. Domácí si od počátku vytvořili vedení, které si bezpečně drželi. Zlín dělal chyby, čehož Jihostroj využíval. Přesto ani domácí nehráli dominantně. Náskok Českých Budějovic se postupně zvyšoval a za stavu 20:15 už měly první set ve svých rukou. Když pak přidal eso de Amo, nikdo o vítězi prvního setu nepochyboval.

Druhý set byl od počátku v režii Jihostroje. Domácím se dařil servis hosté kupili chyby. Když vedli Jihočeši už 11:2, zdálo se, že je jasno. Zlín sice vzápětí odpověděl pěti body, ale k tomu, aby se dostal zpět do hry, to nestačilo. Kvalita mančaftů se projevila, přestože Jihostroj nepůsobil suverénně a také chyboval. S koncem setu se ještě Zlín dostával do hry a zdramatizoval koncovku setu. Sérií bodů se dostal na dostřel Jihostroje, ale ani snížení na 20:23 a 21:24 z jeho pohledu nestačilo.

Ve třetím setu byl scénář podobný jako v předcházející sadě. Jihostroj vysoko vedl, ale Zlín začal náskok stahovat. Domácí neměli bezchybný servis, ale přesto byl lepší než podání hostujícího týmu. České Budějovice sice rozhodně nehrály svoje nejlepší utkání v sezoně, ale na poměrně poklidné vedení to stačilo. Zápas nebyl pro oko diváka příliš atraktivní a chvílemi se trápil i domácí tým. I tak si tři body za jednoznačnou výhru 3:0 připsali Jihočeši, kteří tak potvrdili svou pozici vedoucího celku UNIQA extraligy.

VK Jihostroj České Budějovice – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

Rozhodčí: Buchar T., Poláček J., Počet diváků: 0

Domácí: Todua, de Amo, Michálek, Mach, Schouten, Zmrhal, libero Kryštof. Střídali: Koranda, Stoilovič, Rejlek.

Hosté: Šulc, Kozák, Varous, Adamec, Motyčka, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Lamri, Žák.

Ohlasy po zápase:

Domácí:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Ač to výsledkově nevypadá, tak to byl těžký zápas. Na výhru jsme se docela nadřeli jenom proto, že jsme udělali strašnou spoustu chyb. Do příště se chyb musíme vyvarovat, protože by nás to mohlo stát body.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Druhé zápasy jsou vždycky takové polomrtvé. Hráči se nemohli dostat do tempa. Snažíme se do sestavy zapracovat kluky, kteří doteď tolik nehráli, jako jsou Casey Schouten a Mára Zmrhal. Proti soupeři z konce tabulky se motivace nachází trochu hůř a na utkání to bylo znát.“

Hosté:

Vojtěch Navláčil (kapitán VSC Fatra Zlín): „Mrzí nás, že jsme neuhráli ani jednu koncovku. Předvedli jsme bojovný výkon a rapidně jsme se zlepšili od včerejšího zápasu s Karlovarskem. Škoda sérií, kdy jsme neubránili soupeřův servis a špatně jsme odpřihrávali pár balonů. Tím nám soupeř utekl.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Domácí byli lepší na servisu a my jsme se s tím nedokázali vypořádat, což rozhodlo. Soupeř byl zkrátka lepší než my.“

Tisková zpráva

Štítky Jihostroj, volejbal, zápas, report, Zlín, České Budějovice, Česká volejbalová extraliga mužů, VK Jihostroj České Budějovice, VSC Fatra Zlín, Radek Mach, Přemysl Obdržálek