Počasí dnes3 °C, zítra-2 °C
Sobota 4. února 2023  |  Svátek má Jarmila

Strakonice chtějí postavit sportovní halu za 40 milionů korun

Strakonice chtějí postavit multifunkční sportovní halu vhodnou pro florbal i házenou. Vzniknout by měla vedle současné házenkářské haly. Odhad nákladů je 40 milionů korun. Polovinu částky by mohla pokrýt dotace, o kterou chce radnice požádat u Národní sportovní agentury. Záměr v týdnu projednali zastupitelé.

Dříve město zamýšlelo, že halu postaví společně s Jihočeským krajem. Stála by 60 až 90 milionů korun. „Kraj to potom odpískal kvůli předpokládaným vysokým nákladům. My jsme se vrátili k původní variantě, postavit vedle házenkářské haly ještě jednu podobnou, která by sloužila pro florbal i házenou. A postavili bychom společné zázemí," řekl místostarosta Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost).

Nová hala by měla stát vedle té pro házenkáře. Díky tomu, že se rozvinuly nové sporty jako florbal, který se hraje na stejně velkém hřišti jako házená, je ve Strakonicích tak velkých sportovišť nedostatek. „Haly budou vedle sebe, město by mělo kapacity pro oba sporty. Zároveň by se tam mohly dělat i turnaje na dvou hřištích najednou," řekl místostarosta.

Strakonice investují do sportovišť dlouhodobě. Letos 3. října začalo město stavět nafukovací halu nad venkovním padesátimetrovým bazénem. Získá tak dva plnohodnotné sportovní bazény. Investice přesáhne 21 milionů korun, práce potrvají do dubna příštího roku. Hala se bude využívat hlavně v zimě. Přechod mezi krytým bazénem, kde budou sprchy a šatny, zajistí vyhřívaný bezbariérový přechodový můstek. Město za poslední roky opravilo i střechu zimního stadionu, která byla v havarijním stavu, rovněž střechy různých tělocvičen.

Strakonice, v nichž žije asi 23 tisíc lidí, mají letos rozpočet s příjmy 562,7 milionu korun a výdaji 650,9 milionu. Schodek rozpočtu 88,2 milionu kryjí z prostředků z minulých let.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky správa, stavby, sporty, Strakonice, házená, florbal, Národní sportovní agentura, Jihočeský kraj, sportovní hala

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.