sobota 1. října 2022 Igor

Bohemians 1905 - Dynamo spřádá plány na zisk tří bodů

Po prohře v Hradci spadlo Dynamo na čtrnáctou příčku a nachází se tak těsně nad sestupovým pásmem. K uklidnění situace by bylo záhodno vydolovat v neděli od 15:00 v zápase s Bohemians 1905 všechny body.

Tento klub v minulém kole po čtyřech vítězstvích našel přemožitele a na jihu Čech by klokani rádi začali další úspěšnou šňůru. Jak zápas dopadne?

Co se týče umístění v tabulce, je postavení klokanů příjemným překvapením ročníku. Tým Pavla Hoftycha si lebedí na sedmé pozici a kdyby se Bohemians podařilo držet v horní polovině tabulky i nadále, panovala by u nich naprostá spokojenost. Bohemians hlásí vyrovnané skóre 22:22 a hlavně zisku osmnácti bodů z "domácího" prostředí vděčí za aktuální umístění. Proč že je domácí prostředí v uvozovkách? Jen pro připomenutí - klokani byli vyhnáni ze svého Ďolíčku a domácí střetnutí musí hrát v Edenu. Venku už tak úspěšní Pražané nejsou, z devíti venkovních pokusů odešli Hoftychovi hoši šestkrát poraženi.

Poslední kolo prohráli fotbalisté Bohemians s Jabloncem. A se sklopenou hlavou odcházeli klokani ze hřiště po dlouhé době. Předtím totiž čtyřikrát v řadě vyhráli, což se zelenobílým naposledy podařilo v roce 1989. V Teplicích výhra 2:0, doma s Hradcem 1:0, těsně před zimní pauzou cenný skalp Plzně a jarní vítězná premiéra 3:1 na Slovácku. Na Dynamo rozhodně číhá nebezpečný protivník...

V posledním utkání Pavel Hoftych postrádal hned tři hráče základní sestavy. Radek Sňozík, Jiří Kaufman a Milan Škoda by však již měli být připraveni na trávník Střeleckého ostrava vyběhnout. Nejlepším střelcem Bohemians jsou čtyřbrankoví Jan Štohanzl právě spolu se Škodou. Závěrem vzpomínka na události nedávné - Dynamo se s Bohemians utkalo i v rámci zimní přípravy a duel vítěze nenašel, po brankách Nikla a Stráského svítilo na konci na světelné tabuli skóre 1:1.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Kunz

Z ostravy zdraví http://www.svatbaostrava.cz

sobota, 15. března 2014, 16:13

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.