Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

České reprezentantky podlehly v přípravném utkání Anglii 2:3. Na stadionu v Budějcích český tým rychle vedl, soupeřky skóre otočily, aby o svém vítězství nakonec rozhodly čtyři minuty před koncem.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady nastoupily proti Anglii pět dnů po kvalifikačním vítězství 4:0 v Ázerbájdžánu a v úvodu byly střelecky při chuti. Po dvou neproměněných šancích Andrey Staškové se v 15. minutě po sólu prosadila Szewieczková.

Angličanky stihly už za pět minut otočit stav, Szewieczková vyrovnala v houstnoucím sněžení střelou z dálky. V druhém poločase neplatil gól pořadatelské země příštího ME kvůli faulu, blýskla se i brankářka Barbora Votíková, přesto domácí celek remízu neudržel. Čtyři minuty před koncem rozhodla tečovanou střelou zpoza vápna Leah Williamsonová.

Česko  - Anglie 2:3 (2:2)

Branky: 15. a 27. Szewieczková - 17. Englandová, 20. Meadová, 86. Williamsonová.

Sestavy: Votíková – Jarchovská, Sedláčková J., Bertholdová, Sonntagová – Cahynová – Voňková, Svitková, Martínková L., Szewieczková (71. Khýrová) – Stašková (85. Dubcová K.).

Anglie: Telford – Bronze, Williamson, Bright, Stokes – Scott, Walsh – Parris (64. Hemp), Staniforth (76. Nobbs), Mead – England (77. Daly).

FOTOGALERIE: České reprezentantky podlehly Angličankám

Úterý, 12. listopadu 2019, 23:40

Fotbalistky podlehly v přípravě Angličankám.

Autoři | Foto Petr Tibitanzl

Štítky Sport, fotbal, ženy, příprava, ČR, Anglie, Mistrovství světa ve fotbale, České Budějovice, Andrea Stašková, Barbora Votíková, Leah Williamsonová, Karel Rada, Ázerbájdžán, Česko