neděle 11. dubna 2021 Izabela

Napětí mezi akcionáři Dynama. Nejsme spokojeni s herním projevem a nasazením hráčů, vzkazují

Aktuální výsledková krize nepřidává na dobré atmosféře v budějckém Dynamu. Jeho akcionáři se v dnes zaslaném vyjádření médiím nechali slyšet, že nejsou spokojeni s herním projevem a nasazením hráčů. Dynamo v posledních pěti zápasech získalo pouze dva body a navíc po prohře 0:1 s Libercem vypadli z poháru MOL Cup.

„Na úvod je potřeba říci, že v průběhu ledna panovala se vstupem do nového roku spokojenost a za to všem patřil velký dík. Avšak v tuto chvíli je potřeba také konstatovat, že za poslední měsíce jsme hráčům i členům realizačního týmu vytvořili nadstandardní platové podmínky a zároveň jsme výraznou měrou vylepšili materiální zabezpečení A-týmu pro tréninky i zápasy. Z tohoto pohledu panuje obrovské zklamání z posledních výsledků, zejména pak z prohraných zápasů s Opavou, Mladou Boleslaví a Zlínem. Způsob, jakým tým tato utkání odehrál, je neakceptovatelný a očekáváme zřetelné zlepšení zejména v přístupu hráčů k zápasům,“ píše ve vyjádření jeden z akcionářů klubu Miroslav Dvořák.

V opačném případě budou podle jeho slov akcionáři na vzniklou situaci reagovat. „Od našeho týmu očekáváme v každém zápase maximální nasazení a konečné umístění v horní polovině tabulky,” dodává Dvořák.

Dynamo naposledy přišlo o všechny body na hřišti Zlína, kde prohrálo 0:3. „V defenzivě jsme byli v letošní sezoně precizní, ale to se teď především při bránění standardních situací vytratilo. Teď bude potřeba, abychom na hřišti měli opět válečníky a abychom se vrátili k tomu, co nás v minulosti zdobilo,“ řekl po zápase trenér Dynama David Horejš.

Dynamo teď čekají změny. Do dalšího ligového zápasu proti Spartě bude muset trenérský tým opět upravit rozestavení. Nejistý bude start Martina Králika a navíc určitě nenastoupí Benjamin Čolić, který dostal ve Zlíně čtvrtou žlutou kartu. „Teď máme týden na to, abychom se dali nějak do kupy. Defenziva bude muset hrát v jiném složení, ale musíme se připravit tak, abychom v dalších zápasech zase již bodovali,“ řekl Lukáš Havel, který zároveň souhlasil se slovy trenéra Horejše, že tým musí především změnit přístup k zápasu: „Musíme do toho dát více týmovosti a musíme se více rvát. Na podzim jsme z dvojzápasu se Spartou a Plzní uhráli čtyři body a musíme i teď na jaře udělat vše pro to, abychom to zvládli i nyní a abychom uhráli co nejvíce bodů.“

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Petr Tibitanzl

Štítky České Budějovice, Dynamo, fotbal, Fortuna liga, akcionáři, Miroslav Dvořák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.