Zápas s Boleslaví jsme zvládli jako tým, těší brankáře Vorla

Brankář českobudějovického Dynama Vojtěch Vorel se velkou mírou podílel na domácí výhře proti Mladé Boleslavi 2:1. Tým podle něj odčinil porážku ve Zlíně, a tak Jihočechy čeká příjemnější reprezentační přestávka. Tu stráví na sedmém místě.

Dynamo v několika letošních zápasech jako první prohrávalo a utkání s Mladou Boleslaví vypadalo stejně. „Zase jsme si to zkomplikovali tím, že jsme jako první inkasovali. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme to dokázali zvrátit,“ potěšilo brankáře Vojtěcha Vorla

Ten svůj tým podržel, díky čemuž mohli jeho spoluhráči zavelet k obratu. Po prvním poločase byl stav 1:1. „Druhá půle byla otevřená, měli jsme nějaké šance, dali jsme branku a potom jsme to dozadu skvěle zvládli jako tým. Myslím, že jsme vyhráli zalsouženě,“ shrnul Vorel.

Dynamo přetlačilo Boleslav a slaví tři body

Českobudějovičtí fotbalisté si po porážce ve Zlíně chtěli na Střeleckém ostrově ve 14. kole FORTUNA:LIGY proti Mladé Boleslavi spravit chuť. A to se jim povedlo. Skóre sice otevřel hostující výběr, domácí Dynamo ale po obratu slaví. O góly se...

Ten po zápase přiznal, že je rád za odčiněnou prohru ve Zlíně 0:2. Zápas se Jihočechům nepovedl výsledkově ani herně. „Proto jsme věděli, že má tenhle zápas velkou váhu. Navíc to bylo poslední utkání před reprezentační pauzou. Jsem rád za celý tým. Když takhle budeme pokračovat, můžeme myslet na vyšší příčky,“ nazančil brankář.

Ten se v prvním poločase musel poprat s ostrým sluncem, které mu pálilo do očí. Podobně s ním na Střeleckém ostrově bojoval i brankář Slavie Ondřej Kolář. „To sluníčko je nepříjemné, je nízko a svítí hodně ostře. S tím ale nic neuděláme, pro všechny to je stejné,“ usmál se po zápase Vorel.