Počasí dnes18 °C, zítra18 °C
Úterý 2. července 2024  |  Svátek má Patricie

Dynamo první přípravný duel zvládlo vítězně a deklasovalo Žižkov

České Budějovice si k prvnímu přípravnému duelu před startem Chance ligy pozvaly Viktorii Žižkov, která hraje druhou nejvyšší soutěž. Jihočeši od začátku až do konce byli lepší a po gólech Tranzisky, Suchana, Šiguta, Čermáka, Nikla a dvou trefách Osmančíka jednoznačně zvítězili 7:1.

Dynamáci byli od úvodního hvizdu aktivnější a hned v prvních minutách se po přihrávce od Suchana dostal Tranziska, jenže v dobré příležitosti přestřelil. V 10. už ale Jakob Tranziskasrovnal mířidla a poslal svůj tým do vedení, 1:0. Po necelé půlhodině hry už to bylo o dvě branky. Jan Suchandostal z levé strany balon od Ogiomadeho a zamířil krásně do pravého horního rohu. Třetí branku Jihočechů vsítil ještě před odchodem do šaten po pěkné akci Samuel Šigut.

Do druhého dějství trenéři Lerch s Kladrubským vystřídali celou jedenáctku, která šla na hřiště s třígólovým náskokem. Po více něž hodině hry si dobře píchl míč Hora a nechal se gólmanem Viktorie Kotkem zfaulovat. Následný pokutový kop proměnil Marcel Čermák a fotbalisté v bílých dresech vedli už o čtyři branky. Hned vzápětí další branku po standardní situaci přidal Matouš Nikl, jenž se nejlépe ve vápně Pražanů zorientoval a poslal balon do levé šibenice. Žižkov se do šancí dostával jen zřídka, jednu gólovou příležitost ale využil. Jiří Sodoma dostal dobrý míč za obranu a překonal Janáčka, 5:1. Tím, kdo v duelu hraném v Lišově ale řekl poslední slovo, byl Pavel Osmančík. Ten v závěru přidal ještě dvě branky a upravil tak na konečných 7:1.

SK Dynamo - Žižkov 7:1 (3:1)

Branky: 10. Tranziska, 28. Suchan, 44. Šigut, 63. Čermák (pen.), 66. Nikl, 81. a 90. Osmančík – 75. Sodoma

SK Dynamo

1. poločas: Köstenbauer - Kotula, Havel, Kackeisen, Trummer - Mintongo, Suchan, Zíka - Šigut, Tranziska, Ogiomade.

2. poločas: Janáček - Atemona, Čoudek, Novák, Nikl - Skalák, Hubínek, Čermák - Hora, Ondrášek, Osmančík.

Žižkov

1. poločas: Melichar – Řezáč, Richter, Fišl, Tregler, Petrák, Sixta, Batioja, Toula, Necid, Gembický.

2. poločas: Kotek – Bárta, Broukal, Fišl, Muleme, Rulf, Jirásek, Hönig, Klusák, Wesolowsky, Sodoma.

Ohlasy trenérů

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Byl to první zápas přípravy a dali jsme prostor klukům, kteří jsou tu na zkoušku. Hodně mě překvapili, hráli dobře. O jejich budoucnosti se budeme bavit. Výkon byl na začátek solidní, ale nechceme se uspokojovat. Musíme pracovat dál."

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!