Počasí dnes24 °C, zítra25 °C
Neděle 28. dubna 2024  |  Svátek má Vlastislav

Skoro celý zápas v oslabení ve Vlašimi přinesl první prohru Táborska

Série neporazitelnosti FC MAS Táborsko v tomto ročníku Fotbalové národní ligy skončila v desátém zápase. Jihočeši podlehli domácímu Graffinu 0:2. Už od 9. minuty hráli hosté v deseti, když rozhodčí Franěk ukázal Kočímu červenou kartu za stažení Průchy. Ten však rozhodně nebyl ve vyložené šanci a faul nebyl z kategorie drsných, a tak lze vyloučení označit za zcela neadekvátní. Žlutá karta by byla po zásluze.

Přidělování karet v utkání bylo vůbec sporné. Zatímco na straně hostí se žlutilo ostošet, domácím procházely tvrdé zákroky bez povšimnutí. Například střídající Sall z Táborska poslední minuty utkání nedohrál kvůli ošklivé tržné ráně, kterou lékař musel zašít. Táborsko úplný závěr duel absolvovalo v devíti, protože střídat už nemohlo. Bez červeného potrestání zůstal i vlašimský likvidační zákrok na Džafiče.

Vedení Táborska netajilo své rozhořčení., „Byli jsem hrubě poškozeni. Budeme podávat protest,“ uvedl většinový vlastník klubu Jiří Smrž.

I přes dlouhé oslabení si Táborsko vypracovalo šance, které neproměnilo. Zápas se mohl odvíjet jinak, kdyby Džafič využil svou šanci hned v 1. minutě. Graffin šel do vedení po trestném kopu, kterému měl předcházet faul. Nedovolený zákrok se ale narodil kdesi ve sci-fi románech.

Za stavu 1:0 měl ještě do poločasu srovnat Traoré, ale ani on Budínskému po jeho zázračném zákroku nepřekonal. Vlašim přidala po změně stran jedenáct minut před koncem ještě jeden gól opakovanou střelou Jandy a připsala si první výhru v sezoně. Táborsko odjelo bez bodů.

Hráli jsme osmdesát minut o deseti lidech a dostali jsme první gól z trestňáku, který vůbec neměl být. Vážím si toho, jak naši hráči dřeli, bojovali, zaslouží si absolutorium. Škoda, že jsme neproměnili naše šance, bohužel jsme nebyli efektivní. Klobouk dolů před výkonem našich hráčů, kteří nic nezabalili, ačkoliv ve Vlašimi to bylo pro ně velmi složité… řek po utkání kouč Táborska Petr Frňka.

FC Graffin Vlašim - FC MAS Táborsko 2:0 (1:0)

Branky: 41. Nový, 79. Janda. Rozhodčí: Franěk - Melichar, Myška. ŽK: 2:4 (Hronek, Tarczal - Javorek, Navrátil, Strnad, Traoré). ČK: 9. Kočí (Táborsko). Diváci: 510.

FC Graffin Vlašim: Budínský - Breda, Štochl, Toml, Nový - Vebr, Tarczal - Kučera (72. Janda), Hronek (46. Brejcha), Průcha - Matějka (88. Jícha). Trenér Vlastimil Petržela.

FC MAS Táborsko: Toma - Kotrba (28. Sall), Navrátil, Cíferský, Hanzlík - Javorek - Kočí, Džafič, Traoré, Ciku (69. Slepička) - Strnad (65. Nešický). Trenér Petr Frňka.