Počasí dnes26 °C, zítra21 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Střelecké manévry ve Znojmě skončily výhrou domácích

Druhou prohru v aktuálním ročníku FNL utrpěl FC MAS Táborsko. Tentokráte padl ve Znojmě po výsledku 4:2. Diváci tedy ve střetnutí hrané pod umělým osvětlením viděli šest branek.

Když na straně Táborska neproměnil gólovou situaci Traoré, pustilo se do útočení Znojmo, které několikrát vyzkoušelo kvality gólmana Tomy. Ten držel hosty do 28. minuty, kdy ho překonal vlastním gólem stoper Mráz. Za čtyři minuty Presl vyrovnal, když využil dobrý balon do velkého vápna. Bohužel pro hosty Znojmo za dvě minuty přidalo druhou branku hráčem s hudebním jménem Ledecký.

Stejný hráč tvrdou ranou pod břevno napsal po přestávce třetí znojemský gól a čtvrt hodiny před koncem stál na konci kombinace Znojma Šembera – 4:1. Devět minut před závěrečným hvizdem viděl domácí Žondra druhou žlutou a oslabil Znojmo. Konečný výsledek upravil v závěru Cíferský brankou na 4:2.

Znojemští zvítězili zaslouženě, Táborsko se o další body popere poslední říjnovou sobotu doma proti Karviné.

Zápas se mi bohužel nehodnotí moc lehce. Klíčový parametr byl ten, že soupeř chtěl více vyhrát než my. Ne že bychom zaostali po fotbalové stránce, to ne, i my jsme si vytvořili příležitosti, ale Znojmo zkrátka chtělo více. Bylo rychlejší, důraznější, živější, pracovitější, mělo lepší pohyb. První šanci v utkání jsme měli my Traorém, který byl sám na malém vápně a zakončili kolenem nad branku. Znojmo se dostávalo do šancí po jednoduchých situacích. Nic si nekomplikovalo. Michal Toma nás několikrát podržel. Bohužel si pak Peter Mráz dal vlastní gól. Druhý a třetí gól jsme obdrželi po autových vhazovaních.  To je katastrofa. U třetího gólu jsme navíc reklamovali ofsajd, nesoustředili jsme se. Znojmo odehrálo lepší utkání než my. My máme důvod k zamyšlení – proč nás celý podzim sráží od lepších výkonů a výsledků náš profesorský fotbal,“ řekl po utkání trenér Táborska Petr Frňka.

1.SC Znojmo FK - FC MAS Táborsko 4:2 (2:1)

Branky: 34. a 54. Ledecký, 28. Mráz (vlastní), 76. Šumbera – 32. Presl, 87. Ciferský. Rozhodčí: Houdek – Pilný, Hrabovský. ŽK: 3:1 (Žondra, Helísek, Veselý – Hanzlík). ČK: 1:0 (81. Žondra). Diváci: 1 492.

1.SC Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Okleštěk, Stáňa (89. Alaca), Nepožitek (85. Lapeš) – Žondra, Ledecký (79. Njire).

FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Cíferský, Mráz, Hanzlík – Šiml (59. Ciku) - Džafić, Traoré (75. Navrátil), Javorek, Presl (87. Kočí)  – Strnad.