sobota 25. září 2021 Zlata

Cipro: Situace je jasná, musíme vyhrát

Fotbalisty Dynama České Budějovice čeká poslední soutěžní zápas v kalendářním roce 2011. V jarní předehrávce 16. kola Gambrinus ligy doma na Střeleckém ostrově přivítají nováčka nejvyšší soutěže, tým Dukly Praha. Výkop zápasu je stanoven na neděli 4. prosince v 15:00.

Dukla Praha se stala v loňské sezoně suverénem druhé ligy a již před startem letošního ročníku se hovořilo o tom, že bude patřit ke štikám Gambrinus ligy. To se také potvrdilo. Tým pod vedením trenéra Luboše Kozla zvládá svou premiérovou sezonu v nejvyšší soutěži velmi dobře a po polovině ročníku má na svém kontě přesně dvacet bodů za pět výher, pět remíz a pět porážek.

Oba celky proti sobě nastoupí již ke druhému utkání v sezoně. V rámci 2. kola Jihočeši zápas na Julisce pod vedením trenéra Kotrby nezvládli a po divokém průběhu utkání prohráli s pražským celkem o dvě branky 4:2. „Zápas jsem viděl na vlastní oči a byl takový zvláštní. V prvním poločase jsme hráli výborně a rychle jsme vedli. Jenže po změně stran Dukla ukázala svou sílu a zápas otočila,“ říká František Cipro, který srpnový zápas sledoval ještě z pozice hlavního skauta budějovického týmu.

Jihočeši budou chtít pochopitelně porážku na Julisce odčinit, nenacházejí se ale v lehké situaci. „Naše situace v tabulce je jasná a zcela jasné také je, co v následujícím zápase s Duklou potřebujeme,“ říká budějovický trenér, který nebere nic jiného než tři body.

Přestože je Dukla nováčkem Gambrinus ligy, podává celý podzim dobré výkony a Dynamo tak nečeká lehké utkání. „Forma Dukly nyní na konci podzimu graduje. Myslím, že je to velice fotbalové mužstvo, které hraje dlouho pohromadě. Ve druhé lize se naučili vyhrávat a tohle přenesli i do první ligy, kde se jim také daří,“ všiml si trenér Cipro.

Už po vzájemném zápase v letní přípravě tehdy trenér Kotrba prohlásil, že Dukla hraje trochu netradiční herní styl a s tím souhlasí nyní i současný trenér Cipro. „Hrají takový zvláštní styl s jedním útočníkem, kdy během chvilky mají při útočné akci hned tři útočníky. Rozestavení je to 4-5-1, ale není to takové to tradiční, jako hrává většina klubů,“ upozorňuje lodivod Dynama.

František Cipro bude mít velké problémy se složením základní jedenáctky. „Já už si to pomalu ani nepamatuji, kolik hráčů máme vlastně zraněných. Všechno jsou to vesměs dlouhodobí marodi a nebudou k dispozici dlouhou dobu,“ naráží Cipro na absenci Riegela, Bakaly, Petráně, Machovce a Stráského, ke kterým se přidá pro zápas s Duklou i v Boleslavi vyloučený Novák. „Momentálně trénuje třináct hráčů do pole. Abychom měli aspoň osmnáct hráčů do zápasu, musíme na lavičku vzít tři dorostence Kadulu, Linharta a Jenneho,“ říká smířeně trenér Dynama.

Přestože má trenér velmi omezený počet hráčů, zatím netuší, koho v neděli postaví do základní sestavy. „Složení základní jedenáctky teď nedokážu říci. Variant je sice mnoho, ale těch možností není moc. Nejvíce nás trápí post levého obránce, kam prostě teď nemáme vůbec nikoho,“ dodal František Cipro.

Napsal Aleš Strouha, www.dynamocb.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.