pátek 22. října 2021 Sabina

Jankov před startem krajského přeboru trápí zranění

Tuhle generálku by trenér Jankova Ivo Čech radši oželel. Tři zranění hráči týden před startem krajského přeboru mu nadělali další vrásky na čele.

Přitom ani do duelu s Osekem (2:2), který sehráli Jankovští na hlubocké umělce, nenastupovali kompletní. Zranění je provázela skoro celou zimní přípravu. „Utkání nehráli Nedvěd, Sedlic a Kuneš, protože jsem je chtěl šetřit, aby doléčili zdravotní neduhy. Pro nás je důležité, aby byli v pořádku na Třeboň,“ řekl po utkání Ivo Čech.

Po generálce se ale situace okolo kádru týmu z Českobudějovicka ještě rapidně zhoršila. Během ní odstoupili Bohoněk po srážce s protihráčem (naražená žebra), Lošek s pochroumaným ramenem a Bürger si těsně před závěrem duelu přivodil sám těžký výron, když přeskakoval soupeřova obránce! „Jsem zklamán, teď vůbec nevím, v jakém složení do Třeboně pojedeme,“ hořekoval trenér Jankova.

Zimní příprava přitom začala docela slušně. „Kádr se sice zúžil o kluky, kteří se vrátili z hostování do svých mateřských oddílů, což pro přípravné zápasy nebylo ideální, ale leden jsme ještě odtrénovali jakž takž. Kluci se v rámci studijních a pracovních povinností snažili trénovat maximálně,“ hodnotil Čech a pokračoval: „Únor byl ale tragický, tam se nám to sešlo, marodili jsme hodně, přišla i nějaká zranění, na tréninku nás nebylo nikdy víc jak deset. Posledních čtrnáct dní jsme se srovnali, i zápasy s Bavorovicemi a v týdnu s mladším dorostem Dynama byly velmi dobré.“

Kádr velkých změn nedoznal. Jen se v současnosti trenéru Čechovi kvůli zranění nedostává hráčů. „Kvantitou jsme oslabili určitě, po Oseku, kdy nás šlo do utkání třináct, a tři hráči se zranili, nás do hry moc není. V týdnu budeme chtít administrativně doladit příchod Lukáše Voráčka, jinak nemáme v hledáčku nikoho. Z béčka jsme vzali Šindeláře a Stejskala. Kádr opustili po podzimu Hrdý a Špát,“ vypočítal kouč Jankova. „Pět lidí jsme ztratili jen v posledním týdnu, ale máme ještě týden do ostrého startu, tak věřím, že se někdo z nich dá dohromady.“

Kvůli problémům s kádrem jsou i jankovské výhledy do jara opatrnější. Přitom by pátý tým krajského přeboru mohl být tím pověstným jazýčkem na vahách v boji o postup do divize a s ohledem na bodový zisk po podzimu by v případě dobré konstelace sportovních hvězd mohl pomýšlet i na krajský titul!

„Cíle jsou stejné jako před podzimní částí. Prezentovat se fotbalem, který bude bavit nás i diváky a pokud možno bude účelný. Na podzim i na zimním turnaji na Hluboké jsme si ověřili, že jdeme dobrým směrem,“pochvaloval si výsledky z přípravy Ivo Čech a pokračoval: „Body po podzimu k dispozici máme, ale rozhodně si nemyslíme, že bychom nebyli vůbec ohroženi. Mužstva, která jsou dole, se určitě připravila kvalitně, ale dvacet osm bodů nám umožňuje, abychom se spíš koukali kolem sebe, než na úplný spodek tabulky. Body jsou potřeba, ale chceme hrát i dobrý fotbal.“

Začátek jara nenarýsoval před tým z Budějcka přímou linku jednoduchých utkání. Jankov jede v sobotu do Třeboně, doma přivítá Vodňany a zajíždí do Veselí nad Lužnicí. „Třeboň má velmi kvalitní mužstvo, stejně tak Vodňany. Veselí má jen osmnáct bodů, bude chtít nějaké získat hlavně doma. Já si myslím, že každý zápas bude těžký, je třeba se připravit na každý pořádně. U nás se to bude odvíjet od toho, jak na tom budeme zdravotně, v současné době ta situace rozhodně růžová není,“ uzavírá trenér SK Jankov Ivo Čech.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.