Počasí dnes18 °C, zítra23 °C
Sobota 27. dubna 2024  |  Svátek má Jaroslav

Nepovedená generálka: Dynamo dostalo šest gólů!

Mužstvo Českých Budějovic sehrálo před startem jarní části naší nejvyšší fotbalové soutěže poslední duel, a to na půdě Mladé Boleslavi. Generálka na Gambrinus ligu svěřencům trenéra Miroslava Soukupa vůbec nevyšla, Dynamo odjelo domů s debaklem 1:6.

Za Jihočechy do utkání nezasáhli lehce zranění obránce Lengyel a forvard Řezníček. Mladoboleslavští byli od prvních minut aktivnějším týmem a po půl hodině se zaslouženě ujali vedení po brance Opiely.

Středočeši po úvodní trefě nepolevili a do přestávky stačili přidat ještě dva zásahy do černého. Nejprve skóroval po pěkné souhře Magera, na kterého pak pár sekund před poločasovým hvizdem navázal Dosoudil.

Druhá pětačtyřicetiminutovka se nesla ve stejném duchu jako ta první. Boleslav diktovala tempo hry a Jihočeši byli zcela neškodní. Ihned po pauze přidal čtvrtou branku z penalty Mareš, pět minut po něm zvyšoval už na 5:0 Sloboda.

Deset minut před koncem se domácí dočkali půl tuctu branek, síťku rozvlnil vicemistr světa do 20 let Ondřej Kúdela. Čestný zásah Dynama obstaral v samém závěru povedenou střelou z hranice šestnáctky Aleš Hanzlík.

FK Mladá Boleslav - SK Dynamo České Budějovice 6:1 (3:0)

Branky: 27. Opiela, 43. Magera, 45. Dosoudil, 47. Mareš (11), 52. Sloboda, 80. Kúdela - 89. Hanzlík. ŽK: 0:1 (Rýdel). Rozhodčí: Vnuk - Svoboda, Duchoň. Diváci: 400.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana (62. Ševinský), Dosoudil, Šírl - Štohanzl (67. Sivrić), Jarolím (62. Brunclík), Opiela (62. Ščuk), Mareš - Magera (71. Kúdela), Nešpor (46. Sloboda). Trenér Ladislav Minář.

Dynamo: Daněk - Novák, Halama, Mkoyan, Machovec (46. Hanzlík) - Hora, Rýdel (69. Ježdík), Benát (46. Javorek), Malakyan (46. Černý) - Táborský, Klesa (77. Wermke). Trenér Miroslav Soukup.

Dynamo vstoupí do jarní části Gambrinus ligy duelem na hřišti ostravského Baníku. Zápas má výkop tuto v sobotu od 15 hodin. První letošní vzájemný duel vyhrála Ostrava na Střeleckém ostrově 2:1.

Štítky fotbal, FK Mladá Boleslav, SK Dynamo České Budějovice, zimní příprava, 1. česká fotbalová liga, Miroslav Soukup, Ondřej Kúdela, Aleš Hanzlík, FC Baník Ostrava, Ladislav Minář