Počasí dnes21 °C, zítra22 °C
Pondělí 13. května 2024  |  Svátek má Servác

Plichta ve Varnsdorfu drží Budějčáky mezi elitou

Fotbalisté Českých Budějovic ještě nedostali v druhé lize gól. Čistý štít drží gólman Michal Daněk i po dnešním zápase, kdy hráči Dynama zajížděli do Varnsdorfu. Nula ale po odehrání devadesáti minut svítila i na brankovém kontě hostů, a tak si oba soupeři body rozdělili.

Divácky atraktivnější byla první půle, ve které se objevily slibné příležitosti na obou stranách. Po pauze však kvalita hry upadla, jelikož ani jeden z rivalů nechtěl inkasovat.

Budějckému Dynamu patří po 3. kole Fotbalové národní ligy druhé místo tabulky za Frýdkem-Místkem jen kvůli horšímu skóre. Stejný počet sedmi bodů má i třetí Ústí nad Labem a čtvrtý Most.

Příští zápas sehrají Jihočeši před vlastním publikem v pátek 16. srpna od 18 hodin proti šestému Sokolovu.

FK Varnsdorf - SK Dynamo České Budějovice 0:0

ŽK: 4:6 (Zbrožek, Jakobovsky, Kotiš, Rudnytskyy - Ježdík, Hanzlík, Lengyel, Rakovan, Dobal, Klesa). Rozhodčí: Lerch - Plesar, Antoníček. Diváci: 1240.

Varnsdorf: Porcal - Tvaroha, Zbrožek, Kouřil, Jakobovsky - Rudnytskyy (82. Just), Kotiš, Cana, Mikinič (55. Breite) - Synek (50. Volf), Schubert. Trenér Zdenko Frťala.

Dynamo: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Rýdel, Rakovan (62. Dobal), Chmelo (88. Hovorka) - Kalod (75. Ibragimov), Linhart. Trenér Pavel Hoftych.

Štítky fotbal, FK Varnsdorf, SK Dynamo České Budějovice, Fotbalová národní liga, Michal Daněk, FK Ústí nad Labem, FK Baník Most, FK Baník Sokolov, Frýdek-Místek, Pavel Hoftych, Zdenko Frťala