Po prohře s Olomoucí zůstává Dynamo bez jediného bodu

Ani ve třetím kole první Gambrinus ligy nedokázali fotbalisté českobudějovického Dynama bodovat. Proti Olomouci sice v neděli na Střeleckém ostrově vedli brankou Ondráška z pětašedesáté minuty, ale dvě trefy bývalého českého reprezentanta Marka Heinze rozhodly o vítězství mužstva z Hané.

Utkání hrané za velkého tepla nemohlo v první půli přítomné diváky příliš bavit, jelikož k vidění nebyla ani na jedné straně, kromě tyčky nastřelené Markem Heinzem, žádná větší šance ke skórování. Po pauze se však oba týmy probudily a Dynamo využilo trvalejšího tlaku ke vstřelení vedoucí branky. Navrátilec do českobudějovické sestavy Lovre Vulin našel ve vápně Zdeňka Ondráška, který z otočky překonal hostujícího gólmana Drobisze.

Za devět minut se však k míči dostal aktivně hrající Marek Heinz a z velké dálky se trefil přesně k levé tyči Kučerovy branky. Nedlouho poté rozhodl stejný hráč o zisku třech bodů svého týmu, když se dokázal obtočit kolem domácího obránce a poslal míč téměř do stejného místa domácí svatyně.

Ve druhé minutě nastavení mohlo Dynamo vyrovnat, ale střídající Tomáš Stráský přihrávku od kapitána Lengyela poslal do Drobiszovy branky tak pomalu, že se hostující gólman stihl vrátit a připravil Českobudějovické o zisk alespoň jednoho bodu.

Podrobnější reportáž ze zápasu, včetně hodnocení trenéra Jiřího Kotrby, jenž na pozápasové tiskové konferenci přiznal, že se vedení klubu bude muset v pondělí neplánovaně sejít a vzniklou situaci nějak řešit, vám Budějcká Drbna přinese v průběhu příštího pracovního týdne.

SK Dynamo České Budějovice – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:0)

Branky: 65. Ondrášek – 74. a 83. Heinz. ŽK: 2:2 (Otepka, Hudson – Janotka, Heinz). Rozhodčí: Drábek – Pelikán, Slavík. Diváci: 2682.

Dynamo: Kučera - Nitrianský, Lengyel, Novák, Vulin - Chirkin (61. Stráský) - Klesa (78. Hudson), Rýdel, Otepka, Sandro (81. Bakala) - Ondrášek. Trenér Jiří Kotrba.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer (88. Koutný), Rossi, Hořava - Schulmeister (57. Petr), Heinz, Varadi (68. Navrátil). Trenér Zdeněk Psotka.

Štítky SK Dynamo České Budějovice, SK Sigma Olomouc, Marek Heinz, Zdeněk Ondrášek, 1. česká fotbalová liga, Haná, Střelecký ostrov, Lovre Vulin, Tomáš Stráský, Jiří Kotrba