Počasí dnes8 °C, zítra6 °C

Turnaj v podzámčí ovládlo Milevsko, bronz bere Hluboká

Pátý ročník Hlubocké zimní ligy již zná konečné umístění všech zúčastněných celků. Obhájce vítězství Český Krumlov obsadil pátou příčku. O třetí místo si to rozdali hráči Hluboké a fotbalisté Roudného, ve finále pak nastoupilo Milevsko proti sedmnáctce Dynama.

Finále

FC ZVVZ Milevsko - SK Dynamo České Budějovice U17 3:2 (3:1)

Dorostenci vedeni trenérem Jiřím Vlčkem nastoupili proti diviznímu soupeři, který v dosavadním průběhu turnaje ani jednou nezaváhal.

Úvod se Dynamu povedl náramně, už v první minutě se mladíci ujali vedení. Vzduchotechnici pak do poločasu třemi góly vývoj duelu otočili a na konečném vítězství Milevska nezměnila nic ani kontaktní branka Budějovic dvacet minut před koncem.

Svěřenci Milana Pecky tak dokráčeli za turnajovým vítězstvím zcela zaslouženě, v sedmi duelech si totiž připsali sedm výher a vynikající skóre 22:5.

Zápas o 3. místo

TJ Hluboká nad Vltavou - TJ Malše Roudné 5:3 (2:2)

Atraktivní podívanou si pro diváky připravili fotbalisté roudenské Malše společně s hráči Hluboké.

Souboj o třetí místo odstartoval skvělým nástupem domácích, kteří po půlhodině hry vedli 2:0. Zelenobílí do poločasu sice srovnali, jenže ve druhé půli Hlubočtí znovu odskočili na rozdíl dvou branek a zápas o bronz nakonec dotáhli do vítězného konce.

• o 15. místo: SKP České Budějovice - Kamenný Újezd 2:2, na penalty vyhrálo SKP

Korunu pro krále střelců získal podruhé v historii hlubockého turnaje Miroslav Syrovátka z týmu Rudolfova, který pokořil soupeřovy brankáře celkem šestkrát.

Štítky fotbal, Hlubocká zimní liga 2013, výsledky finále, Milevsko, Hluboká nad Vltavou, HC Dynamo Pardubice, Český Krumlov, SK Dynamo České Budějovice, Hluboké, Roudný, FC ZVVZ Milevsko, Jiří Vlček, Milan Pecka