Počasí dnes5 °C, zítra7 °C

Motor zdolal Šumperk a přiblížil se čelu ligy

Nejlepším možným způsobem skončilo 33. kolo druhé nejvyšší soutěže pro českobudějovický Motor, který porazil Šumperk 5:2. První dva celky zaváhaly, a tak Jihočeši snížili ztrátu na přijatelné body.

Opět s Gábou v brance začal Motor 33. kolo WSM Ligy na ledě předposledních šumperských Draků. Pět sekund před koncem čtvrté minuty ujel po přihrávce Suchánka do sólo úniku Michal Chovan a blafákem do bekhendu pokořil brankáře domácího celku – 0:1. V 11. minutě vedli Jihočeši o dvě branky. Straka našel zpoza branky najetého Davida Kuchejdu, který podstřelil Miroslava Svobodu – 0:2. Ve 14. minutě domácí snížili. Po skrumáži před brankou dorazil puk do branky Tomáš Fořt – 1:2.

V první třetině diváci viděli i čtvrtou branku. V čase 18:00 se po průniku Lukáše Žálčíka trefil do odkryté branky Jakub Babka – 1:3. První vyloučení utkání přišlo až ve druhé části. Přesilovku hrál Motor. Bohužel ale početní výhodu nevyužil. Potrestat to mohl v polovině zápasu Holík. Gába byl proti jeho tutovce připraven a lapačkou zahrál pro diváky. Další část druhé třetiny patřila Motoru. Čtvrtý gól ale Svoboda za své záda nepustil.

Do třetí periody tak vstupoval Motor s dvoubrankovým vedením a Šumperk si následně v čase 41:58 zahrál první přesilovku. Sekání Lukáše Kříže ale nepotrestal. Po dalších dvou minutách fauloval Dušan Žovinec a Šumperk měl další početní výhodu. Skvěle organizovaná obrana pokusy domácích však zlikvidovala. Jenže drama i tak bylo na světě. V 54. minutě snížil na rozdíl jediné branky Mark Haas – 2:3.

Třetí tým WSM Ligy na snížení reagoval nejlepším možným způsobem, a to čtvrtou brankou. Čtrnáct sekund po domácí brance reagoval Jakub Babka – 2:4. V čase 56:48 odvolal domácí trenér brankáře a Šumperk měl dlouhou dobu na vstřelení gólu. Minutu před koncem třetí třetiny hosté rozhodli. Prázdnou klec trefil Tomáš Nouza – 2:5.

Jelikož Kladno doma prohrálo s Litoměřicemi 4:7, stáhl Motor náskok na středočeský tým na čtyři body. Druhá Jihlava prohrála po velkém boji na ledě Prostějova 5:6.

Salith Šumperk – ČEZ Motor České Budějovice 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Fořt (Milfait, Vrdlovec), 54. Haas (Gewiese) – 4. Chovan (Suchánek), 11. Kuchejda (Straka, Nouza), 18. Babka (Žálčík, Švihálek), 55. Babka (Žálčík), 60. Nouza (Babka). Rozhodčí: Přkryl – Novák, Wesley. Vyloučení: 2:2. Bez využití.

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Prokop, Holík, Gewiese, Sedlák, Bažant, Drtil, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Haas, Plášek, Brunec – Hroch, Šebek, Jurík.

ČEZ Motor: Gába (Bláha) – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Babka, Švihálek – Guman, Mikyska, Prokeš.

Štítky Salith Šumperk, Madeta Motor České Budějovice, Tomáš Nouza, Michal Chovan, Miroslav Svoboda, Tomáš Fořt, Dušan Žovinec, Lukáš Kříž, FC Vysočina Jihlava, SK Kladno