Počasí dnes23 °C, zítra18 °C
Středa 15. května 2024  |  Svátek má Žofie

Generálka Motoru vyšla. Salcburk zničil deseti góly

Českobudějovičtí hokejisté si zpestřili přípravu na nadcházející play-off WSM Ligy utkáním s rakouským Salcburkem. Hodně mladý rakouský tým Českým Budějovicím nestačil a nakonec si odvezl desetigólový příděl.

Zápas Motoru s mladým týmem Salzburgu v úvodu utkání příliš šancí nenabídl. Až v osmé minutě otevřel skóre Lukáš Bohunický, kterému připravil kotouč před prázdnou branku Švihálek. Dvě minuty na to využili domácí přesilovou hru. Suchánek nahodil od modré čáry a těsně před brankou šikovně tečoval Josef Mikyska. Branka na 3:0 byla jedna z těch kuriózních. Žálčík vystřelil z mezikruží do zadního mantinelu, od něj se odrazil před branku, Vlahovic byl hodně dezorientovaný a kotouč za jeho záda dopravil nakonec Luboš Rob. Pak se dostal do úniku Straka, ale své sólo gólem nezakončil. Úvodní třetinu zakončil brankou Michal Chovan, kterému přihrával zadovkou Pajič.

Do druhé třetiny nastoupil do domácí branky Spáčil a hned první střelu musel lovit ze své sítě. Za brankou obral domácí beky Christoph Körner a bekhendem kolem pravé tyče snížil na rozdíl tří branek. Jihočeši ale dokázali využít další přesilovou hru. Muchova střela vypadla gólmanovi rakouského týmu a Josef Straka neměl problém dorazit puk za záda Vlahovice. Poté se ocitl v šanci Točík, který našel ještě lépe postaveného Kuchejdu, ale ten kotouč vůbec netrefil. Šestou branku trefil Lukáš Žálčík, který nabral kouč na modré, projel přes dva hráče a zkušeně skóroval. Další nádhernou branku přidal Roman Vráblík, který projel celý hřiště a překonal devatenáctiletého gólmana hostí. V oslabení pak ujížděl sám Mikyska, ale se svým forhendovým blafákem neuspěl. Ještě v témže oslabení ujížděl dvakrát sám Straka, ale ani jednou neuspěl.

Hned v úvodu třetí třetiny se prosadil přesnou ranou do šibenice opět Roman Vráblík. Desátou branku mohl přidat Rob, ale nechal vyniknout rakouského gólmana. Další samostatný únik měl na svědomí opět Mikyska, ale ani tentokrát nezakončil sólo úspěšně. Skóre zaokrouhlil až Rok Pajič, který byl úplně sám před brankou, položil si Vlahovice a pohodlně skóroval. Ještě jeden únik měl na svědomí Žovinec, ale když ani on nezakončil úspěšně, skončil zápas výsledkem 10:1 pro domácí tým.

Čtvrtfinálová série s Přerovem začíná v pondělí 29. února od 17:30 v Budvar aréně.

ČEZ Motor České Budějovice - EC Red Bull Salcburk 10:1 (4:0, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Bohunický (Švihálek), 10. Mikyska (Suchánek, Nouza), 14. Rob (Žálčík), 19. Chovan (Pajič, Mucha), 24. Straka (Mucha. Chovan), 30. Žálčík (Rob, Vráblík), 32. Žálčík (Rob), 36. Vráblík, 42. Vráblík, 52. Pajič - 22. Körner. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 2200. Rozhodčí: Pešina, Mertl S. - Jindra, Zíka.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (21. Spáčil) – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Kříž, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Chovan, Pajič, Květoň – Nouza, Straka, Mikyska – Žálčík, Rob, Babka – Kuchejda, Točík, Švihálek – Prokeš.

EC Red Bull Salcburk: Vlahovic (Peeters) – Birnbaum, Cepon, Ettwein, Schreirer, Dobson, Matejovic, Quaas – Palmqvist, Körner, Egger – Witting, Pospíšil, Busch – Kittinger, Valach, McKenna – Schiemenz, Kealey, Dimoff – Postel

Štítky Salzburg, Madeta Motor České Budějovice, Luboš Rob, SK Dynamo České Budějovice, Roman Vráblík, Josef Straka, Rok Pajič, Michal Chovan, Lukáš Bohunický, Christoph Körner