Počasí dnes14 °C, zítra15 °C
Úterý 7. května 2024  |  Svátek má Stanislav

Táborští hokejisté ani napodruhé nezdolali třineckou farmu. Příští sezónu odehrají opět ve druhé lize

Na led táborského zimního stadionu dorazil favorit a největší aspirant na postup z Frýdku-Místku. Pokud domácí chtěli mít alespoň teoretickou šanci na postup, museli svého soupeře porazit alespoň o tři góly. Nepovedlo se a postup si tak předčasně zajistil Frýdek-Místek.

Zápas měl náboj už od začátku. Kellner měl velkou šanci hned v první minutě, ale Šimboch proti němu výborně zasáhl. Naopak na druhé straně zahrozil Piecha, ale jeho střelu likvidoval pro změnu Klestil. V páté minutě už se ale skóre posouvalo. Po souhře s Kovařčíkem se prosadil hostující Tomáš Franek. Brzy poté dostali hosté šanci v podobě přesilové hry a několikrát nebezpečně ohrozili Klestilovu branku. Úspěch ale neslavil žádný z pokusů. Naopak kohouti zvládli vyrovnat. Marek Vaniš ukázal, že i druhá liga nabízí pohledný hokej, když úspěšně zakončil krásnou individuální akci přes celé hřiště bekhendovým blafákem. Brzy bylo v Táboře ještě veseleji, když z mezikruží mířil přesně David Kellner a poslal svůj tým do vedení. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí Tábor.

Od začátku druhé části mířil Frýdek-Místek za vyrovnání. V několika dobrých šancích se ocitl Franek, ale neuspěl. To Tomáš Káňa už byl úspěšnější, když překonal Klestila z velkého úhlu a vyrovnal. O necelou minutu později při vyloučení Kolomého zamířil přesně opět Tomáš Franek a strhl vedení zpět na stranu hostů. Brzy ještě navýšil vedení hostujícího celku střelou z mezikruží Ondřej Kovařčík. Na to ještě domácí kohouti dokázali reagovat zásluhou branky Filipa Kolomého, ale to bylo od střelců z obou stran po zbytek třetiny vše.

Ihned z kraje poslední části měl dobrou šanci Franek, ale hattrick nedovršil. Dvoubrankové vedení vrátil hostům krátce po skončení přesilovky Marián Adámek, který se štěstím doklepal puk za Klestila. Postupem času už bylo jasné, kdo ze soupeřů získá body, a začaly téct emoce. Tábor nechtěl poslední minuty sezóny pustit nijak lacino a následovala tak dlouhá řada vyloučení. Gól už však k vidění nebyl ani jeden a Frýdek-Místek tak mohl slavit postup do WSM ligy. Třineckou farmu tak na jihu Čech uvidíme i v příští sezóně. Bude totiž válčit s budějckým Motorem.

HC Tábor - HC Frýdek-Místek 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Vaniš (Kanov, Boháč), 16. Kellner (Boháč, Černý), 34. Kolomý (Boháč, Polodna) - 4. Franek (Kovařčík), 26. Káňa, 26. Franek (Kowalczyk, Piecha), 31. Kovařčík (Franek, Cienciala), 48. Adámek (Franek). Střely: 26:30. Vyloučení: 7:8 - navíc Jaroš (Frýdek-Místek) 10 minut. Diváci: 3421. Využití: 1:1. Rozhodčí: D. Pražák, J.Doležal - M. Jindra, M. Zíka

Hockey Club Tábor: Klestil – Klíma, Kanov, Heršálek, Dvořák, Havran, Černý, Kolomý, Liška, Boháč, Vaniš, Polodna, Kellner, Matušík, Seidl, Blažek, Pechánek, Březina, Dudák, Kadilák

HC Frýdek-Místek: Šimboch - Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Adámek, Adámek, Polák - Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Káňa, Cienciala, Luka, Jaroš, Christov.

Pořadí kvalifikace o WSM ligu: 1. Frýdek Místek (9), 2. Tábor (3), 3. Jablonec (3)
Frýdek-Místek a Jablonec mají oproti Táboru ještě jeden zápas k dobru.

Štítky HC Frýdek-Místek, Tomáš Franek, Ondřej Kovařčík, David Kellner, Tomáš Káňa, Tábor, HC Tábor, Jablonec, Madeta Motor České Budějovice, Česko