Počasí dnes20 °C, zítra18 °C
Sobota 4. května 2024  |  Svátek má Květoslav

To byl obrat! David Servis dvakrát dotáhl manko a gólem v poslední minutě vystřelil tři body

Hokejisté budějckého David Servisu dokázali ve druhé lize uhrát velký obrat. V zápase s Moravskými Budějovicemi prohrávali 0:2 a 3:5. Body ale brali Jihočeši za výhru 6:5

Zápas, ve kterém se v případě vítězství a zároveň zaváhání Písku mohl David Servis bodově dotáhnout na osmou pozici, začal očekávaným tlakem hostujícího týmu. A hned ve třetí minutě se poprvé měnilo skóre, když po odchodu Kůdely do zahraničí a Spáčila do Motoru propálil David Horký nového brankáře Provazníka – 0:1. Na 0:2 zvýšil ve 12. minutě Ladislav Rytnauer, který využil přesilovku a prosadil se z volného prostoru.

Ještě ve 12. minutě pálil do horní tyče Bulín a tato střela se dá považovat za rozhodující moment zápasu. Kdyby David Servis prohrával 0:3, asi by bylo rozhodnuto. Místo toho byl stav po první třetině 2:2. Nejprve v 15. minutě snížil David Bílek a do odkryté branky skóroval v 19. minutě Ladislav Marek.

Ve 27. minutě zvládli Jihočeši ubránit zkrácené oslabení 3 proti 5, ale v pokračujícím klasickém oslabení nakonec stejně inkasovali po střele Jevgenije Kondratěva – 2:3. Srovnáno bylo opět za pět minut po přesné střele Adama Vylíčila – 3:3. Moravské Budějovice šly potřetí do vedení pouhých 19 sekund před koncem druhé třetiny, kdy obrana domácího týmu nepohlídala před brankou Ondřeje Šťávu – 3:4.

A aby toho nebylo málo, dostali Jihočeši další gól hned v první minutě třetí třetiny, kdy únik využil svým druhým gólem Jevgenij Kondratěv – 3:5. Ani další ztráta dvou branek ale domácí nepoložila. Naopak. V čase 49:43 dokázal potrestal hostující neproměněné šance Jiří Hanzal, který dorazil střelu Bárty. A o 56 sekund později bylo srovnáno po teči Jana Pessra – 5:5. Pak domácí přečkali oslabení a minutu před koncem dostali výhodu dvou mužů v poli po faulech Rytnauera (nedovolené bránění) a Polívky (podražení).

Dudáček se svými spoluhráči odolával tlaku David Servisu a odpočítával každou sekundu do konce třetiny. Nabídnutou šancí získat tři body ale Jihočeši nepohrdli, když 11 sekund před koncem využil prostoru na ledě Rudolf Suchánek – 6:5. David Servis má po 20. kole třetí nejvyšší soutěže 21 bodů a dotáhl se na osmý Písek, který prohrál se Žďárem nad Sázavou 3:7. Body nezískal ani Jindřichův Hradec, který nestačil na Havlíčkův Brod a doma prohrál těsně 5:6. Kolo uzavře Tábor až dnes zápasem v Kolíně.

HC David Servis – HC Moravské Budějovice 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. D. Bílek (J. Hanzal, Zich), 19. J. Marek (Cikán), 33. Vylíčil (Ferebauer, Cikán), 50. J. Hanzal (Jiří Bárta), 51. Pessr (R. Suchánek ml.), 60. R. Suchánek ml. (Jiří Bárta, Chaloupka) – 3. Horký (Šurý), 12. Rytnauer (Mikeš), 28. Kondratěv (Polívka), 40. Šťáva (Mikeš), 41. Kondratěv (Kliment, P. Kovář). Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, J. Mertl. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2.

David Servis: Provazník – Škopek, Zich (41. Kozák), Pessr, Cikán, Břečka, Chaloupka – Vylíčil, R. Suchánek ml., Ferebauer, L. Marek, Zayml, Milan Šesták, Jiří Bárta, J. Hanzal, D. Bílek.

Moravské Budějovice: Dudáček (Dusík) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka – Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Šurý, Bulín, Kondratěv.

Štítky Madeta Motor České Budějovice, Moravské Budějovice, Jiří Bárta, Rudolf Suchánek, Jiří Hanzal, Ladislav Marek, Písek, HC Moravské Budějovice 2005, TJ SC Kolín