Počasí dnes23 °C, zítra25 °C

Motor udolal Litoměřice gólem v závěru a bere tři body

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice se proti Litoměřicím hodně nadřeli a vyhráli po velkém boji 3:1. V utkání domácí po první třetině prohrávali, ale zápas dokázali ve druhé a třetí části otočit.

Po včerejší domácí prohře se Vsetínem se představily Litoměřice v Budvar aréně ve zcela jiném světle a byly domácím rovnocenným soupeřem. Motor se musel v první třetině hned třikrát bránit v oslabení a na jeho hře to bylo znát. Nedokázal se dostat do delšího tlaku, čehož hosté využili ve 14. minutě. Pokus Bílka před brankářem Gábou dokázal tečovat mimo jeho dosah Jan Veselý – 0:1.

Ve druhé třetině měli domácí ihned ze začátku více ze hry a výsledkem bylo vyrovnání po 41 sekundách hry. Nahození Martina Heřmana od modré si nešťastně tečoval za vlastního gólmana jeden z litoměřických hráčů. Motor pokračoval v aktivní hře, ale tlak se jim ve vedoucí gól zužitkovat nepodařilo. Vampola, Bárta či Nedorost na pozorného Kloučka nevyzráli.

I ve třetí třetině se hrál spíš bojovný než pohledný hokej. Domácí mohli otočit stav při přesilovce, ale gól nedali. Litoměřice pak dostaly další výhodu, když Motor podruhé v utkání hrát v šesti hráčích. Oslabení odehráli Jihočeši skvěle a nepustili soupeře ke střele. Naopak Pajič měl sám velkou příležitost, ale branku minul.

Po konci trestu mohl dát druhý gól Rob, kterého vychytal zákrokem zápasu přesunující se Klouček. Čtyři minuty před koncem třetiny byl za vražení na hrazení vyloučen Kusý, který poslal hlavou na mantinel Kutláka. A toho už Motor využil. Po vybídnutí od Pajiče tečoval krásně puk pod horní tyč Peter Galamboš – 2:1. Závěrečnou hru bez brankáře domácí tým ustál a navíc dvě sekundy před koncem si dal po teči vlastní gól hostující hráč. Gól byl připsán Petru Vampolovi

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Heřman (Vampola, Čermák), 58. Galamboš (Vampola, Pajič), 60. Vampola – 14. J. Veselý (Bílek, Jeřábek). Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Špringl, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváků: 5 575.

České Budějovice: Gába (Kváča) – Kutlák, Kučný, Kachyňa, F. Novák, Fillman, Pýcha – J. Bárta, Vampola, Nedorost – Dostálek, Rob, Čermák – Prokeš, Vlček, Heřman – Květoň, Pajič, Galamboš

Litoměřice: Klouček (Michajlov) – Kvasnička, Jandus, Smetana, Jebavý, Jeřábek, Buchtela – Kusý, J. Veselý, Bílek – Hanták, Kantner, Machala – Helt, Stříbrný, Řehoř – J. Šimeček, R. Pilař, M. Havelka

Motor udolal Litoměřice gólem v závěru

Středa, 29. listopadu 2017, 23:25

Kuriózní gól na 3:1 byl připsán Petr Vampolovi, který z rohu nahazoval kotouč před prázdnou branku soupeře